Najčítanejší Windows 10 portál

Facebook začína s testovaním rozpoznávania tváre pre bezpečnejšie obnovenie uzamknutých účtov

Technológia rozpoznávania tváre sa pomaly dostáva do všetkých zariadení a stáva sa akousi náhradou klasických hesiel a odtlačkov prsta. Táto technológia sa po prvýkrát objavila na Android zariadeniach už pár rokov dozadu, následne sa dostala aj do autentifikátora Windows Hello, prednedávnom túto technológiu začali využívať aj najnovšie iPhony a vyzerá  to tak, že sa do tohto trendu zapája aj svetový gigant Facebook.

Podľa najnovších informácií to vyzerá tak, že spoločnosť Facebook momentálne začína testovať novú funkciu rozpoznávania tváre. Tá má používateľom, ktorým sa podarilo kompletne uzamknúť účet, pomôcť pri následnom odomykaní ich účtov na tejto sociálnej sieti. Zatiaľ nikto nedokáže povedať, či sa jedná o úplne bezpečnú technológiu pre odomykanie účtov, keďže Facebook bude Vašu tvár porovnávať s fotkami vo Vašom profile alebo s fotkami na ktorých ste boli označený. Teoreticky by sa mohlo stať, že ste boli na niektorých fotkách označený nesprávne a následne by daná osoba mohla odomknúť Váš účet, no hádam má Facebook takéto prípady vyriešené. Samozrejmosťou je, že túto funkciu nebudete môcť využiť na úplne novom zariadení a bude dostupná iba na zariadeniach, na ktorých ste sa predtým do Vášho účtu prihlasovali.

Myslíte si že sa táto funkcia definitívne presadí aj napriek tomu, že mnoho dnešných smartfónov nedisponuje kvalitnými fotoaparátmi, ktoré vedia detekovať niektoré biologické črty človeka a nedopadne to veľkým fiaskom a potencionálnou hrozbou pre tisíce účtov? Dajte nám vedieť dole do komentárov.

TIP  Qualcomm a Facebook chcú spoločnými silami priniesť do veľkých miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie

Zdroj: mspoweruser.com

Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.