Facebook začal testovať hlasové povely. Možno zmení využívanie sociálnych sietí na nespoznanie | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook začal testovať hlasové povely. Možno zmení využívanie sociálnych sietí na nespoznanie

facebook hlasove povely

Novinky

Facebook začal testovať hlasové povely. Možno zmení využívanie sociálnych sietí na nespoznanie

Facebook začal testovať hlasové povely. Možno zmení využívanie sociálnych sietí na nespoznanie

Určite to poznáte, cestujete mestskou hromadnou dopravou a viac ako polovica očí smeruje do smartfónov a pozerá na to čo klikáte. Nuž, tomuto by mohol byť čoskoro koniec.

Najväčšia sociálna sieť Facebook začala testovanie novej funkcie, hlasových povelov. Znamená to, že napr. v budúcnosti pri písaní statusov či komentárov už nebudete musieť „vyklikávať“ text ručne, ale urobíte tak pomocou hlasového povelu.

facebook hlasove povely

Zdroj: techcrunch.com

Facebook začal v Indii testovanie hlasových povedlov

Aktuálne Facebook testuje túto funkciu vo vybraných regiónov v Indii na malej vzorke používateľov. Facebook na margo testovania tejto funkcie pre internetový magazín TechCrunch povedal:

„Vždy sa snažíme pomáhať ľuďom zdieľať a spojiť sa so svojimi priateľmi a rodinou na Facebooku spôsobom, ktorý je pre nich autentický. Hlasové klipy dávajú ľuďom nové médium, prostredníctvom ktorého sa môžu vyjadrovať.“

Samotné testovanie v Indii má veľký potenciál paradoxne aj pre iné regióny sveta. Dôvodom je to, že jednotlivé časti Indie majú výrazne odlišné jazykové dialekty. Inými slovami, ak testovanie dopadne pozitívne tak táto funkcia by sa mohla relatívne rýchlo rozširovať aj do iných častí sveta.

Zdroj: TechCrunch 

TIP  Apple má ďalší problém! Aktuálne čelí žalobe pre porušenie patentov zadnej kamery na iPhone 8 a iPhone X

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.