Facebook v tichosti spustil technológiu rozpoznávania tváre vo vybraných regiónoch | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook v tichosti spustil technológiu rozpoznávania tváre vo vybraných regiónoch

Novinky

Facebook v tichosti spustil technológiu rozpoznávania tváre vo vybraných regiónoch

Facebook v tichosti spustil technológiu rozpoznávania tváre vo vybraných regiónoch

Facebook v týchto dňoch začal informovať používateľov o tom, že vypúšťa aktualizácia s technológiou rozpoznávania tváre. Stalo sa tak zhruba dva mesiace na to ako na povrch vyšli plány spoločnosti so zavedením tejto technológie. Aktuálne sa táto nová funkcia týka používateľov z krajín mimo Európsku Úniu a Kanady, kde legislatíva tieto aktivity aktuálne obmedzuje.

Facebook tento nástroj zavádza s cieľom, aby používatelia vedeli vyhľadať fotografie na ktorých sú, ale neboli na nich označený. Má to dopomôcť tomu, aby neboli používané ich fotografie bez ich vedomia. Túto funkciu Facebook zapína defualtne všetkým používateľom. Dá sa však vypnúť v nastaveniach.

Zdroj: Neowin

„Chceme aby sa ľudia cítili bezpečne keď pridávajú fotografie ich samých na Facebook, a preto čoskoro pridáme technológiu rozpoznávania tváre, aby vedeli či niekto iný nenahráva ich fotografie ako svoje profilové obrázky. Robíme to preto, aby sme zabránili ľuďom zosobňovať sa za niekoho iného na Facebooku.“

Na druhej strane hoci na prvý pohľad sa zdá, že Facebook robí toto opatrenie s cieľom zvýšenia bezpečnosti tak aj napriek tomu sa niektorým používateľom tento krok nepáči. Domnievajú sa totiž, že Facebook týmto spôsobom vytvára ďalšiu databázu s osobnými informáciami, dokonca aj s ľuďmi, ktorí vôbec na sociálnej sieti Facebook nie sú, ale nachádzajú sa na fotografiách používateľov.

Zdroj: Neowin, úvodný obrázok: pexels

 

TIP  5 skvelých funkcií, o ktorých ste nevedeli v novom Gmaile

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.