Facebook Prieskumník čoskoro skončí. Ľudia ho nechcú, píše Facebook | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook Prieskumník čoskoro skončí. Ľudia ho nechcú, píše Facebook

Novinky

Facebook Prieskumník čoskoro skončí. Ľudia ho nechcú, píše Facebook

Facebook Prieskumník čoskoro skončí. Ľudia ho nechcú, píše Facebook

Facebook Prieskumník, raketka, ktorej sa nikto v našom regióne ako aj v ďalších 5 krajinách, ktoré boli súčasťou testu nevyhol čoskoro skončí. Píše sa to na oficiálnych stránkach spoločnosti Facebook.

Rozdelením prieskumníka na dva sa zdvihla vlna kritiky naprieč väčšinou používateľov Facebooku. Dopad to nemalo len na samotných používateľov, ale aj na publisherov, teda vydavateľov, ktorí ak chceli zostať v povedomí ľudí tak si museli mastne priplatiť, aby sa dostali na ich nástenku.

Cieľom tohto testu podľa stanoviska spoločnosti bolo vytvoriť dve rozdielne nástenky. Jedna z nich bola určená pre priateľov a rodinu a druhá pre obsah zo stránok. Inými slovami Facebook chcel „sprehľadniť“ to čo používatelia vidia s cieľom, aby posty od priateľov či rodiny nezostali niekde zahrabané pod desiatkami príspevkov zo stránok.

Zdroj: vlastný

Facebook Prieskumník to má zrátané. Ľudia ho nechcú

Facebook na svojich oficiálnych stránkach píše, že testovanie je u konca. Ľudia totiž o neho nejavia záujem.

„Ľudia nechcú oddelené nástenky. V prieskumoch nám povedali, že sú menej spokojný s postami, ktoré vidia a dve nástenky im nijak nepomohli, aby boli vo väčšom spojení s priateľmi a rodinou.“

Podľa oficiálneho stanoviska spoločnosti Facebook prieskumník by mal byť globálne vypnutý v priebehu tohto týždňa. Mimochodom, toto nie sú posledné zmeny, na ktorých spoločnosť Facebook v poslednej dobe aktívne pracovala. Napríklad vo vybraných regiónoch do popredia dáva lokálne média, ktoré na základe algoritmu sa zobrazujú na vyšších pozíciách.

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!

Zdroj: Facebook, obrázky: vlastné

 

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.