Facebook oznámil pokus o zmanipulovanie nemeckých volieb pomocou sociálnej siete | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook oznámil pokus o zmanipulovanie nemeckých volieb pomocou sociálnej siete

facebook

Novinky

Facebook oznámil pokus o zmanipulovanie nemeckých volieb pomocou sociálnej siete

Facebook oznámil pokus o zmanipulovanie nemeckých volieb pomocou sociálnej siete

Richard Allan, vice prezident spoločnosti Facebook pre Európu a východnú a strednú Afriku, oznámil nález spoločnosti ktorá mala snahu manipulovať nemecké voľby pomocou Facebooku. Robila to pomocou rôznych účtov, ktorými  sa snažila zahltiť “News Feed” (Užívatelia tam vidia príspevky, ktoré sa páčia ich priateľom alebo tie ktoré pridali. News Feed nájdete v pravom hornom rohu vášho účtu.) falošnými informáciami na tejto sociálnej sieti tak, aby sa nedali využiť na zdieľanie verejných názorov.

Síce tento spôsob nijako nezmanipuluje voľby priamo ale môže ovplyvniť  čo sa voliči dozvedia a čo nie. Voľby nakoniec znovu vyhrala kancelárka Angela Merkelová ale s nedostatočným počtom hlasov na vytvorenie vlády. Teraz sa musí rozhodnúť s ktorými stranami bude spolupracovať.

Facebook podobné aktivity zaregistroval už pri francúzskych aj pri amerických prezidentských voľbách a podrobne preštudoval čo táto aktivita spôsobuje a aké informácie dostanú užívatelia, ktorý sú v kontakte s podozrivými účtami. Tieto aktivity si tiež všimol federálny úrad pre informačnú bezpečnosť (BSI), ktorá už v minulosti úzko spolupracovala so spoločnosťou Facebook. Vďaka vzájomnej pomoci sa podarilo znížiť množstvo falošných informácií, ktoré sa dostali do obehu.

zdroj: latesthackingnews.com

TIP  Facebook prináša novú funkciu s názvom Spomienky. Tá odhalí všetky naša zaujímavé udalosti na jednom mieste
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.