Facebook oprašuje myšlienku spoločnosti Google. Pracuje na modulárnom smartfóne | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook oprašuje myšlienku spoločnosti Google. Pracuje na modulárnom smartfóne

Novinky

Facebook oprašuje myšlienku spoločnosti Google. Pracuje na modulárnom smartfóne

Modulárny telefón nie je žiadnou novinkou. Ako prvá spoločnosť na trh prišla s týmto nápadom spoločnosť Google (Projekt Ara), projekt však na konci dňa bol pozastavený hlavne z dôvodu financií.

Túto myšlienku však oprašuje známa sociálna sieť Facebook, ktorá v posledných rokoch sa púšťa aj na iné trhy ako je len „sociálna sieť“. Napríklad nedávno sa pustila do oblasti virtuálnej reality kde by chcela udávať trend.

Podľa podaného patentu u americkej USPTO je totiž možné, že spoločnosť sa chystá dobiť aj trh so smartfónmi, nie však s hocijakými. V rámci popisu patentu sa totiž píše, že na zariadení by malo byť možné vymieňať jednotlivé komponenty jednoduchým spôsobom. Napríklad displej, reproduktor, mikrofón,… pričom niektoré komponenty by malo byť možné tlačiť aj prostredníctvom 3D tlačiarní.

Zdroj: PhoneArena (USPTO)

Zdroj: Phonearena.com

TIP  Xiaomi Mi 6X oficiálne predstavený! Cenovo bude začínať na úrovni 209€. Ponúkne parametre, ktoré by sme u konkurencií len ťažko hľadali

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.