Facebook od vás bude možno vyžadovať nahranie fotografie na odomknutie zablokovaného účtu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook od vás bude možno vyžadovať nahranie fotografie na odomknutie zablokovaného účtu

Novinky

Facebook od vás bude možno vyžadovať nahranie fotografie na odomknutie zablokovaného účtu

Facebook zavádza novú funkcionalitu, ktorá na obnovenie vášho zablokovaného účtu bude vyžadovať nie overenie prostredníctvom e-mailu, SMS správy či telefonátu, ale vašu fotografiu.

Facebook zavádza nové bezpečnostné opatrenie

Podľa používateľa sociálnej siete Twitter Facebook na odomknutie svojho účtu od neho vyžiadal nahranie fotografie. Dôvodom mala byť podozrivá aktivita na jeho profile.

Zdroj: PhoneArena

Podľa Facebooku požiadavka na nahranie fotografie je navrhnutá tak, že ak algoritmus Facebooku narazí na podozrivú aktivitu tak vyžiada od používateľa na overenie jeho identity nahranie fotografie. Tú následne porovná s existujúcou databázou a vyhodnotí jej unikátnosť. Ak fotografiu nenájde na serveri tak ste prešli „testom“.

Ak vás zaujíma čo je podozrivá aktivita na vašom účte, tak sa jedná napríklad o takú aktivitu ak trávite napríklad celý rok v rámci Bratislavy, ale následne po niekoľkých hodinách sa prihlásite do svojho účtu z druhej strany planéty.

Zdroj: PhoneArena.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Vernee Mars Pro s 6GB RAM momentálne kúpiš najlacnejšie na trhu, a to priamo od slovenského distribútora

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.