Facebook o nás zhromažďuje údaje aj vtedy, keď aplikáciu nepoužívame | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook o nás zhromažďuje údaje aj vtedy, keď aplikáciu nepoužívame

facebook

Novinky

Facebook o nás zhromažďuje údaje aj vtedy, keď aplikáciu nepoužívame

Facebook o nás zhromažďuje údaje aj vtedy, keď aplikáciu nepoužívame

Spoločnosť Facebook už pred nedávnom spustila vlastnú VPN aplikáciu s názvom Onavo Protect – VPN Security, ktorej jediným účelom je chrániť osobné údaje užívateľov pri využívaní verejných sietí. Teraz sa ale ukazuje, že nie všetko je iba pozitívne a táto aplikácia o používateľovi zhromažďuje a odosiela rôzne dáta.

S tvrdením prišiel generálny riaditeľ skupiny Sudo SecurityWill Strafach, ktorý napísal svoje zistenia o získavaní údajov aplikácie Onavo Protect. Will Strafach prezradil, že aplikácia od Facebooku je pastavená na jadre Paket Tunel Provider, ktoré sa práve zameriava na VPN. Na tom by nebolo nič zlé, ak by zistenia neukázali, že aplikácia Onavo Protect o svojich používateľoch získava nasledovné informácie:

  • Keď sú mobilné údaje zapnuté a vypnuté
  • Denné využitie WiFi (aj keď je aplikácia vypnutá)
  • Denné využitie mobilných dát (aj keď je aplikácia vypnutá)
  • Celkový čas využitého VPN
  • Údaje o polohe

Zdroj obrázka: latesthackingnews.com

Facebook údajne o nás zhromažďuje ešte aj informáciu, kedy používateľ cez deň svoj smartfón alebo tablet používa. Je veľmi divné, že k zbieraniu dát dochádza aj pri vypnutej aplikácii Onavo Protect. Will Strafach na konci svojej správy uviedol, že by mal Facebook lepšie informovať o tom, čo robí s našimi dátami.

Zdroj: Latesthackingnews.com, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  Rozšírenie, ktoré má vo svojom PC viac ako 2 milióny používateľov sleduje vašu históriu aj v inkognito móde

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.