Facebook nechtiac zverejnil 14 miliónov súkromných príspevkov ako verejné. Užívatelia sú pobúrení | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook nechtiac zverejnil 14 miliónov súkromných príspevkov ako verejné. Užívatelia sú pobúrení

Facebook

Novinky

Facebook nechtiac zverejnil 14 miliónov súkromných príspevkov ako verejné. Užívatelia sú pobúrení

Najväčšia sociálna sieť Facebook má na krku ďalší škandál. Sociálna sieť vraj totiž omylom zverejnila príspevky 14 miliónov používateľov, ktoré boli súkromné a navždy mali ostať pre verejnosť skryté. Sociálna sieť Facebook však nechtiac tieto príspevky premenila na verejné, a tak ich môže vidieť celý svet.

Po opakovaných správach o úmyselnom zdieľaní súkromných dát používateľov, má Facebook rozhodne čo robiť, aby uhasil hlas nahnevaných používateľov. Sociálna sieť údajne až 10 dní aktívne zdieľala súkromne príspevky ako verejné a tento problém sa má dotýkať až 14 miliónov používateľov.

Chyba Facebooku mohla trvať až 10 dní

Samotná chyba trvala od 18. mája do 27. mája. Ak používatelia v tom čase zverejňovali súkromné príspevky, je dosť možné, že budú na Facebooku dostupné ako verejné, a to aj bez toho, aby ste sociálnej sieti dali nejaký súhlas. Facebook na nepríjemnú chybu reaguje tým, že k nej došlo práve v čase, keď chcela sociálna sieť do profilov priniesť nové možnosti.

Spoločnosť Facebook sa za nepríjemnú chybu ospravedlnila. Erin Egan, šéfka ochrany osobných údajov na Facebooku, sa ospravedlnila všetkým dotknutým používateľom za nepríjemnosti. Sociálna sieť teraz dotknutých používateľov začne upozorňovať na nechcenú chybu, aby o tom boli informovaní a samozrejme aj naďalej využívali najväčšiu sociálnu sieť na svete.

Zdroj: latesthackingnews.com, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Twitter začal hromadne blokovať neplnoletých užívateľov. Omylom však môže zablokovať aj teba. Vieme, prečo!

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.