Facebook Messenger pridáva podporu 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook Messenger pridáva podporu 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite

Novinky

Facebook Messenger pridáva podporu 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite

Facebook Messenger pridáva podporu 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite

Jedna z najpopulárnejších chatovacích aplikácií, Facebook Messenger, má už od svojich začiatkov viacero nedostatkov. Jedným z týchto nedostatkov je aj dlho chýbajúca podpora posielania 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite. Zlá situácia sa zmenila a zasielanie 360-stupňových fotografií už Messengeru nerobí problém, no na posielanie HD videí si budeme v našich končinách musieť ešte chvíľu počkať.

Zdieľajte s vašimi priateľmi ešte kvalitnejší obsah

“Úžasné 360-​​stupňovové fotografie a panoramatické fotografie vám umožnia zdieľať viac pohlcujúceho pohľadu na váš svet – od úžasnej krajiny až po očakávaný výhľad na oceán z vašej hotelovej izby alebo spôsob, akým váš nový byt vyzerá – vďaka aplikácií Messenger máte takmer neobmedzené možnosti, “ oznámili Sean Kelly a Hagen Green prostredníctvom Facebook blogu.

V prípade 360-stupňových fotografií sa naozaj nejedná o niečo prelomové, čo by väčšina z nás využila. Samozrejme, každý sa chceme našim priateľom pochváliť úžasným výhľadom z hotelovej izby, no tak veľa ich zase nie je. Táto funkcia sa ale určite raz zíde a vítame ju, no posielanie videí v HD kvalite považujeme za omnoho podstatnejšiu novinku. Messenger má po novom posielať videá v rozlíšení 720p, čiže HD. Jedná sa o celkom prijateľný kompromis, pretože internetové pripojenie nie je vždy dokonalé a nahratie a odoslanie Full HD by bolo zrejme príliš.

HD video v našich končinách zatiaľ dostupné nie je

Ako sme už spomínali vyššie, posielanie HD videa zatiaľ nie je dostupné v našich končinách. Zatiaľ čo posielanie 360-stupňových fotografií je oddnes dostupné celosvetovo na platformách iOS a Android, posielanie HD videí je limitované pre  Austráliu, Belgicko, Kanadu, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nórsko, Singapur, Rumunsko, Švédsko, Južnú Kóreu, Hongkong, Japonsko, Holandsko, Švajčiarsko, Taiwan, Veľkú Britániu a USA.

TIP  Apple nečakane odmietol aplikáciu Steam Link. Čaká nás nová kauza?

Zdroj: Facebook

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.