Facebook Messenger pridáva podporu 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook Messenger pridáva podporu 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite

Novinky

Facebook Messenger pridáva podporu 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite

Facebook Messenger pridáva podporu 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite

Jedna z najpopulárnejších chatovacích aplikácií, Facebook Messenger, má už od svojich začiatkov viacero nedostatkov. Jedným z týchto nedostatkov je aj dlho chýbajúca podpora posielania 360-stupňových fotografií a videí v HD kvalite. Zlá situácia sa zmenila a zasielanie 360-stupňových fotografií už Messengeru nerobí problém, no na posielanie HD videí si budeme v našich končinách musieť ešte chvíľu počkať.

Zdieľajte s vašimi priateľmi ešte kvalitnejší obsah

“Úžasné 360-​​stupňovové fotografie a panoramatické fotografie vám umožnia zdieľať viac pohlcujúceho pohľadu na váš svet – od úžasnej krajiny až po očakávaný výhľad na oceán z vašej hotelovej izby alebo spôsob, akým váš nový byt vyzerá – vďaka aplikácií Messenger máte takmer neobmedzené možnosti, “ oznámili Sean Kelly a Hagen Green prostredníctvom Facebook blogu.

V prípade 360-stupňových fotografií sa naozaj nejedná o niečo prelomové, čo by väčšina z nás využila. Samozrejme, každý sa chceme našim priateľom pochváliť úžasným výhľadom z hotelovej izby, no tak veľa ich zase nie je. Táto funkcia sa ale určite raz zíde a vítame ju, no posielanie videí v HD kvalite považujeme za omnoho podstatnejšiu novinku. Messenger má po novom posielať videá v rozlíšení 720p, čiže HD. Jedná sa o celkom prijateľný kompromis, pretože internetové pripojenie nie je vždy dokonalé a nahratie a odoslanie Full HD by bolo zrejme príliš.

HD video v našich končinách zatiaľ dostupné nie je

Ako sme už spomínali vyššie, posielanie HD videa zatiaľ nie je dostupné v našich končinách. Zatiaľ čo posielanie 360-stupňových fotografií je oddnes dostupné celosvetovo na platformách iOS a Android, posielanie HD videí je limitované pre  Austráliu, Belgicko, Kanadu, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Nórsko, Singapur, Rumunsko, Švédsko, Južnú Kóreu, Hongkong, Japonsko, Holandsko, Švajčiarsko, Taiwan, Veľkú Britániu a USA.

TIP  Rozšírenie, ktoré má vo svojom PC viac ako 2 milióny používateľov sleduje vašu históriu aj v inkognito móde

Zdroj: Facebook

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.