Facebook čakajú ďalšie zmeny. Bude uprednostňovať vysokokvalitný obsah pred iným | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook čakajú ďalšie zmeny. Bude uprednostňovať vysokokvalitný obsah pred iným

Novinky

Facebook čakajú ďalšie zmeny. Bude uprednostňovať vysokokvalitný obsah pred iným

Posledné týždne sú čo sa týka ohlásených noviniek pre Facebook rušným obdobím. Niekoľko dní dozadu bola ohlásená prvá veľká aktualizácia, ktorej cieľom bude uprednostniť obsah, kde je predpoklad väčšej interakcie. 

“Pri tejto aktualizácii budeme uprednostňovať príspevky, ktoré vyvolávajú rozhovory a zmysluplné interakcie medzi ľuďmi. Predpokladáme, že sa vám tak budú zobrazovať na vyšších pozíciách vo feede (na nástenke) posty, o ktorých budete chcieť komunikovať s priateľmi.“, píše Adam Mosseri, hlavný vývojár nástenky na Facebooku.

Táto aktualizácia nebude jedinou. Mark Zuckerberg oznámil, že môžeme očakávať ďalšie zmeny. Bude uprednostňovať vysokokvalitný obsah, ktorý bude lokalizovaný. Kvalitný obsah pritom budeme vyhodnocovať my, používatelia Facebooku.

 „Dnes zdieľam túto druhú veľkú aktualizáciu v tomto roku: aby ste sa uistili, že novinky, ktoré vidíte,  sú vysoko kvalitné. Požiadal som naše produktové tímy, aby sa uistili, že uprednostňujeme správy, ktoré sú dôveryhodné, informatívne a miestne. S dôveryhodnými zdrojmi začíname už budúci týždeň.

  V dnešnom svete je príliš veľa senzácie, dezinformácie a polarizácie. Sociálne médiá umožňujú ľuďom šíriť informácie rýchlejšie ako kedykoľvek predtým a ak sa tieto problémy konkrétne nevyriešia, skončíme ich rozširovaním. Preto je dôležité, aby News Feed propagoval vysokokvalitné správy, ktoré pomáhajú budovať pocit spoločného zázemia.“, píše Mark vo svojom statuse.

Facebook namiesto toho, aby použil externých odborníkov na vyhodnotenie obsahu sa bude pýtať samotných používateľov prostredníctvom krátkych prieskumov kvality či poznajú spravodajský zdroj ako aj to či mu veria.

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude

Aký to bude mať na konci dňa efekt je dnes otázne, ale už teraz vieme povedať, že novovzniknuté stránky bez fanúšikovskej základne to budú mať náročné a to aj napriek tomu, že budú mať legitímny obsah, aby uspeli v konkurenčnom boji.

Úvodný obrázok: pixabay.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.