Facebook by mohol časom na svoju platformu priniesť platby v kryptomenách | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Facebook by mohol časom na svoju platformu priniesť platby v kryptomenách

facebook

ŠPEKULÁCIE

Facebook by mohol časom na svoju platformu priniesť platby v kryptomenách

Sociálna sieť Facebook by mohla časom na svoju platformu priniesť platby v kryptomenách, ktoré by mohli byť využiteľné napríklad v ponuke Marketplace. Spoločnosť potvrdila, že zriadila špeciálny tím, ktorý bude hľadať využitia blockchainovej technológie v praxi. O týchto informáciách ako prvý informoval zahraničný portál Cheddar, ktorý špekuloval aj o vytvorení samostatnej Facebookovej kryptomeny, no táto predstava je zrejme až moc pritiahnutá za vlasy.

Plány Facebooku boli potvrdené aj samotným hovorcom spoločnosti

“Ako mnoho ďalších spoločností, aj Facebook skúma spôsoby, ako využiť silu blockchainovej technológie. Tento nový, malý tím, bude skúmať mnoho rôznych aplikácií. Momentálne vám k tomu nemôžme poskytnúť ďalšie informácie. “

Viaceré zdroje hovorili aj o vlastnej kryptomene spoločnosti Facebook

Tento odvážny nápad presadzovali minulý týždeň hneď niekoľko veľkých zahraničných portálov, no táto predstava je v momentálnej situácií dosť mylná. Podľa portálu Recode, sa novou kryptomenou mal zaujímať David Marcus, vedúci Messengeru a predošlý prezident PayPalu, ktorý podľa portálu vedie nový interný tím preskúmavajúci blockchainovú technológiu a jej potencionálne využitie. Vlastná kryptomena by ale zabrala spoločnosti Facebook niekoľko rokov, kým by sa z nej stala naozaj využiteľná kryptomena na vytváranie platobných úkonov. Rozumnejším riešením pre Facebook by bolo zrejme zakúpenie už dávno rozbehnutej spoločnosti, ktorá vytvára svoju vlastnú kryptomenu a tá by mohla byť následne využiteľná priamo v Marketplace samotného Facebooku, ktorý sa celkom rýchlo rozrastá na využiteľnú kúpno-predajnú platformu. Ďalej visí otáznik aj nad úplne iným využitím blockchainovej technológie, presnejšie na overovanie totožnosti facebookových účtov.

TIP  Interné dokumenty Microsoftu hovoria za všetko. Zariadenie Surface Phone/Andromeda má byť predstavené už tento rok

Zdroj: neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ŠPEKULÁCIE

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.