Face ID od Apple na nových iPhone X zariadeniach nie je až tak dokonalé. Spoločnosti Bkav sa ho podarilo prelomiť | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Face ID od Apple na nových iPhone X zariadeniach nie je až tak dokonalé. Spoločnosti Bkav sa ho podarilo prelomiť

Apple

Face ID od Apple na nových iPhone X zariadeniach nie je až tak dokonalé. Spoločnosti Bkav sa ho podarilo prelomiť

Face ID od Apple na nových iPhone X zariadeniach nie je až tak dokonalé. Spoločnosti Bkav sa ho podarilo prelomiť

Nemuseli ste byť ani fanúšikom spoločnosti Apple a zariadení iPhone a aj napriek tomu ste určite počuli o novej funkcionalite Face ID, ktorá bola spropagovaná na jednotku.

V skratke, Face ID je technológia na rozpoznávanie tváre, ktorá mala byť na oveľa vyššej úrovni ako aktuálne riešenia. Nemalo ju byť možné oklamať žiadnou maskou, dokonca spoločnosť si bola tak istá touto technológiou, že sa rozhodla odstrániť zo zariadenia skenerom odtlačkov prstov. Čo však čert nechcel, spoločnosti Bkav sa túto technológiu podarilo prelomiť.

iPhone X bol oklamaný špeciálnou maskou

Ani technológia ako TrueDepth, ktorou sa Apple chválila pri predstavení tejto funkcionality nepomohla. Spoločnosť Bkav totiž vyrobila špeciálnu masku, na ktorej výrobu potrebovali 3D tlačiareň s cenovkou okolo 150 USD a silikón.

„Maska bola vytvorená kombináciou 3D tlače s make-upom a 2D obrázku. Líca kde sú veľké plochy pokožky sú spracované tak, aby oklamali AI Face ID.“, hovorí Ngo Tuan Ang, viceprezident Cyber Security Bkav.

V každom prípade Face ID je stále jeden z najbezpečnejších spôsobov ako si chrániť súkromie vo vašom smartfóne, ale nie je neprelomiteľným čoho je dôkazom výsledok práce spoločnosti Bkav.

Zdroj: PhoneArena

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment
  • tomas

    V podstate neprekonali len skener očnej duhovky u lumii. Všetko ostatne bolo prekonane ked sa nemýlim. Alebo viete o niekom kto prekonal skener na lumii 950/xl?

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Exkluzívne len s nami

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.