Face ID od Apple bolo opäť prekonané. Tentokrát 13 ročným chlapcom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Face ID od Apple bolo opäť prekonané. Tentokrát 13 ročným chlapcom

Apple

Face ID od Apple bolo opäť prekonané. Tentokrát 13 ročným chlapcom

Face ID od Apple bolo opäť prekonané. Tentokrát 13 ročným chlapcom

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie o tom, že FACE ID od spoločnosti Apple, ktoré nájdeme v najnovších zariadeniach iPhone X sa podarilo obísť spoločnosti Bkav a to prostredníctvom špeciálnej masky, ktorá bola vytvorená 3D tlačiarňou, 2D obrázkom, nanesením makeupu a špeciálnou úpravou lícnej časti tváre. Hoci sa jedná o celkom náročný proces, ako oklamať túto technológiu, tak aj napriek tomu sa to podarilo.

Najnovšie sa poradilo túto technológiu oklamať aj 10 ročnému chlapcovi a pritom nepotreboval žiadne dodatočné zariadenie, teda okrem svojej tváre. Pýtate sa ako je to možné? Samotná spoločnosť Apple, vydala na margo videa nižšie stanovisko v ktorom píše:

„…pretože ich odlišné tvárové rysy nemusia byť úplne vyvinuté. “

10 ročnému chlapcovi sa podarilo obísť technológiu FACE ID od spoločnosti Apple

Inými slovami, ak máte doma dieťa, ktoré má pod 13 rokov je dosť veľká šanca, že sa mu podarí odomknúť váš telefón. Avšak aj napriek tomu FACE ID je dnes jedno z najbezpečnejších zabezpečení vášho smartfónu.

Zdroj: PhoneArena

TIP  Asus ROG smartfón bez problémov nahradí akékoľvek herné zariadenie u vás doma

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.