Najčítanejší Windows 10 portál

Európska komisia začína rozsiahle vyšetrovanie voči Applu. Nepozdáva sa jej akvizícia Shazamu

Zdroj: Youtube

Svetový gigant Apple ešte koncom minulého roka oznámil, že plánuje zakúpiť spoločnosť Shazam za čiastku 400 miliónov dolárov, čo je v prepočte zhruba 327 miliónov eur. Kúpna čiastka nie je dostatočne vysoká na to, aby musela spoločnosť Apple na túto akvizíciu dostať povolenie od Európskej komisie. Všetky členské štáty Európskej únie avšak nepožadujú rovnaké podmienky a práve jednou z nich je aj náš západný sused, Rakúsko. Našim západným susedom sa akvizícia moc nepozdáva a spoločne s ďalšími 6 krajinami podala žiadosť, aby Európska komisia celý obchod preverila a aby začala s hĺbkovým vyšetrovaním.

Žiadosť podali viaceré krajiny Európskej únie

“Spôsob, akým ľudia počúvajú hudbu, sa v posledných rokoch výrazne zmenil, pričom čoraz viac Európanov využíva hudobné vysielanie,” uviedla vo vyhlásení komisárka Margrethe Vestagerová. “Naše vyšetrovanie má za cieľ zabezpečiť, aby hudobní fanúšikovia naďalej využívali atraktívne hudobné streamingové ponuky a nebudú čeliť menšej voľbe v dôsledku tohto navrhovaného zlúčenia.” ES sa bude zaoberať otázkou, či spoločnosť Apple s touto kúpou zároveň získa prístup k údajom spoločnosti Shazam, ktoré jej umožnia zacieliť a pokúsiť sa prilákať zákazníkov z iných streamovacích služieb. Bude tiež vyšetrovať, či by boli poškodené iné služby, ak by Shazam prestal svojich používateľov odkazovať na iné streamovacie služby po akvizícií.

Na výsledky vyšetrovania si počkáme

Výsledkov vyšetrovania sa ale tak skoro nedočkáme. Keďže sa jedná o naozaj veľkú akvizíciu, Európska komisia si zobrala dostatočne veľa času na premyslenie a dôkladné prešetrenie tohto prípadu. Výsledky by mali byť oznámené do 4. septembra tento rok.

TIP  Apple pracuje na vlastnej ultrazvukovej čítačke odtlačkov prstov, ktorá by mohla byť umiestnená aj v displeji

Zdroj: engadget.com, úvodný obrázok (Youtube)

Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.