Essential Phone 2 dostal stopku. Spoločnosť ide pomaly ale isto do záhuby | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Essential Phone 2 dostal stopku. Spoločnosť ide pomaly ale isto do záhuby

ANDROID

Essential Phone 2 dostal stopku. Spoločnosť ide pomaly ale isto do záhuby

Pamätáte sa ešte na legendárny smartfón Essential Phone? Ide o smartfón, ktorý bol navrhnutý samotným otcom operačného systému Android – Andy Rubinom. Ten ešte minulý rok vytvoril dizajnovo naozaj úchvatný smartfón, ktorý prišiel ako prvý s vrchným výrezom displeja na prednej strane smartfónu a bol vybavený naozaj výborným hardvérom, či sa bavíme o obrazovke, fotoaparáte, alebo samotných “črevách”. Smartfón patril do elitnej skupiny smartfónov a jeho cenovka bola nastavená na cenu klasických vlajkových lodí, no ako sa dalo očakávať, neoslovil dostatočný počet zákazníkov. Tí sa sťažovali na premrštenú cenu od “neznámeho” výrobcu, zlé vybavovanie objednávok, alebo jednoducho fakt, že nebol dostupný v hlavných častiach sveta, kvôli čomu nemohol využiť svoj potenciál na celom svete. Spoločnosť po tomto neúspechu stále upadá a momentálne sa rúti ku ďalším problémom.

Essential Phone 2 už neuvidíme

Napriek celkovému neúspechu prvej generácie tohto smartfónu, bola spoločnosť Andyho Rubina odhodlaná pokračovať vo svojej práci a predošlé chyby chcela napraviť. Essenstial Phone 2 mal byť pre spoločnosť akýmsi reštartom, ktorý by ju vyniesol nie len do sveta, ale vyniesol by ju aj po finančnej stránke. Žiaľbohu, nestane sa tak a ďalšieho nástupcu tohto potencionálneho zabijaka Samsungov a iPhonov sa nikdy nedočkáme.

Rubin chce spoločnosť predať

Podľa najnovších informácií, ktoré uviedol portál Bloomberg, chce samotný Andy Rubin svoj startup predať. Spoločnosť si prednedávnom najala Credit Suisse Group AG, ketorej úlohou je poskytnutie poradenstva v súvislosti s potencionálnym predajom a aby sa aktívne zaoberala záujmami mnohých veľkých spoločností, ktoré môžu mať potencionálny záujem. Podľa dostupných správ, sa momentálne povráva o predaji komplet celej spoločnosti, vrátane patentového portfólia, hardvéru a jej inžinierskych a vývojárskych talentov.

TIP  Zoznámte sa s novou technológiou Huawei Cloud PC. Váš Android smartfón dokáže ihneď zmeniť na zariadenie s Windows 10

Bublina praskla a s ňou odchádza aj kopa peňazí

Na jednej strane sa jedná o odchod jednej veľkej spoločnosti, ktorá so svojimi produktmi mohla konkurovať svetovým technologickým gigantom, no na druhej strane je dobre vidieť, ako rýchlo sa môže zrútiť jeden nádejný startup. Okolo Essential Phone sa minulý rok nafúkla obrovská bublina a popisoval sa ako potencionálny zabijak dnešných smartfónov. Z prvých recenzií ale bolo jasné, že sa tak nestane a s predajmi tohto smartfónu to šlo následne úplne dole vodou.

Zdroj: bloomberg.com

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.