Ericsson prišiel s unikátnym zariadením Radio Dot System
Connect with us

Ericsson prišiel s unikátnym zariadením Radio Dot System

TECH

Ericsson prišiel s unikátnym zariadením Radio Dot System

Trápi vás slabé internetové pokrytie? Ericsson prišiel s unikátnym zariadením Radio Dot System, ktoré dokáže dostať dostatočnú rýchlosť internetového pripojenia aj do miest, kde to to doteraz nebolo možné.

Švédska telekomunikačná spoločnosť Ericsson a jeden z popredných ruských mobilných operátorov Mobile TeleSystems (MTS) úspešne odštartovali prvú komerčnú prevádzku systému Ericsson Radio Dot System v Rusku. Riešenie je nainštalované v nákupnom centre s rozlohou 50 tisíc m2 v juhoruskom meste Astrachaň a jeho úlohou je zlepšiť interiérové pokrytie mobilným signálom, ako aj kapacitu siete. Zákazníci operátora tak môžu využívať mobilnú sieť s priemernou rýchlosťou 14 Mbps. Technológia je integrovaná do komerčnej 3G siete s funkcionalitou Carrier Aggregation.

Ericsson Radio Dot je revolučné anténové riešenie, ktoré prináša stabilný a prístup k mobilnému broadbandu aj tam, kde to možné doteraz nebolo – napríklad vo veľkých budovách či husto zaľudnených verejných miestach. Má nízku váhu – len 300 gramov, jeho inštalácia je veľmi jednoduchá. Vďaka pohodlnej veľkosti a širokej využiteľnosti je Radio Dot System odpoveďou na stále vyššie nároky spotrebiteľov v oblasti mobility a pokrytia mobilnými službami.

Potreba posilniť pokrytie mobilnými sieťami v exponovaných miestach jasne vyplýva aj zo spotrebiteľských prieskumov. Ako nedávno uviedla štúdia Ericsson ConsumerLab, až 90 % spotrebiteľov si za posledné dva roky všimlo zvýšenú prevádzku v mobilných sieťach, s čím súvisí aj ich spomalenie. Nárast dátovej prevádzky súvisí s meniacimi sa potrebami používateľov, ktorí ”surfujú” viac ako kedykoľvek predtým, sú aktívni na sociálnych sieťach, sledujú či zdieľajú videá a fotografi, prípadne sú pripojení kvôli práci. Z toho jasne vyplýva potreba skvalitnenia pokrytia najmä na husto zaľudnených miestach ako sú kancelárske budovy, nákupné centrá, športové či kultúrne podujatia a podobne.

TIP  HP predstavilo nové herné slúchadlá s chladením náušníkov. Do OMEN rodiny sa taktiež pridáva nový herný laptop, myš a klávesnicu

Čo na to hovoríte, ocenili by ste takéto zariadenia aj v našich končinách? Viete si predstaviť kde by ich bolo možné využiť?

Zdroj: tlačová správa spoločnosti Ericcson

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.