Epic Games plánuje pre Fortnite eSports poskytnúť viac ako 100 miliónov dolárov na ceny pre výhercov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Epic Games plánuje pre Fortnite eSports poskytnúť viac ako 100 miliónov dolárov na ceny pre výhercov

PC hry

Epic Games plánuje pre Fortnite eSports poskytnúť viac ako 100 miliónov dolárov na ceny pre výhercov

Epic Games si vďaka svojej hre užíva neuveriteľnú popularitu a obrovské peniaze. Reč je samozrejme o Fortnite, ktorý sa vo veľkom preslávil vďaka svojmu Battle Royale módu. V poslednej dobe sa však Fortnite začína objavovať čím ďalej, tým viac v rôznych reklamách a spoluprácach. Jednou z posledných je aj kombinácia Epic Games s Marvelom, vďaka ktorej sa vo Fortnite objavila postava Thanosa, hlavného záporného hrdinu z titulu Avengers: Nekonečná Vojna.

Fortnite na eSports

Vyzerá to však, že Fortnite naozaj zarába tak neuveriteľne, že si môžu dovoliť aj gigantické investície. Nedávno sa Epic Games vyjadrili, že na súťaže eSports plánuje poskytnúť až sto miliónov dolárov. Citujeme z oficiálnej stránky epicgames.com: “V sezóne 2018-2019, Epic Games poskytne vyše 100 miliónov dolárov na sponzorovanie cien pre súťaže Fortnite. Vo veľkom sa púšťame do konkurencieschopnej hry, avšak náš prístup bude iný – plánujeme byť viac inkluzívny (otvorený čo najviac ľuďom) a zameraný na pôžitok z hry a jej sledovania.”

Ďalšie detaily poskytne Epic už v nasledujúcich týždňoch. Možno sa dokonca dočkáme ďalších veľkých oznámení ohľadom Fortnitu, keďže sa čoskoro bude konať E3 2018. Určite môžeme čakať, že Epic Games bude chcieť prísť s niečím zaujímavým, keďže do Battle Royale plánujú vstúpiť aj ďalší dôležití hráči, ako napríklad Call of Duty. Uvidíme ako tieto udalosti zmenia alebo nezmenia eSports.

TIP  Koniec Opportunity Roveru na Marse? NASA s ním stratila spojenie po silnej prašnej búrke

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok: Epic Games

Mohlo by ťa tiež zaujímať PC hry

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.