Elon Musk plánuje dostať prvých ľudí na Mars už v roku 2024 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Elon Musk plánuje dostať prvých ľudí na Mars už v roku 2024

Novinky

Elon Musk plánuje dostať prvých ľudí na Mars už v roku 2024

Elon Musk plánuje dostať prvých ľudí na Mars už v roku 2024

Na Medzinárodnom astronautickom kongrese v austrálskom Adelaide Elon Musk odhalil ambície spoločnosti SpaceX na najbližšie roky, a treba povedať, že sú skutočne vysoké.

Už ako býva zvykom, Elon Musk nehovorí o číslach či iných ambíciách slovami v „budúcnosti“, „čoskoro“ a podobne, ale povie rovno termín, ktorý je ich métou. Najnovšie takéto číslo, ktoré bude pre nich métou je rok 2024, kedy Elon Musk chce, aby na povrch Marsu vstúpila prvá ľudská noha. Prvé lety na „červenú“ planétu by sa mali uskutočniť o dva roky skôr, teda už v roku 2022.

„Myslím si, že najdôležitejšou novinkou, ktorú na tejto prezentácii predstavím, je to, že zrejme sme našli spôsob, ako za to všetko zaplatiť…“

Elon Musk vidí riešenie v tom, že všetky doterajšie rakety spoločnosti SpaceX, ako sú napríklad Falcon 9, či ešte oficiálne nepredstavený Falcon Heavy a podobne by odsunuli na druhú koľaj, ako zastaranú technológiu. Tieto ušetrené prostriedky by mali byť využité pre vývoj novej generácie rakiet – BTR.

Mimochodom, rovnaká raketa, ktorá by mala prvých návštevníkov Marsu odviezť do cieľovej destinácie tak Elon Musk chce použiť aj v rámci cestovania na našej planéte. Každý bod zeme by tak mohol byť dosiahnutý za zhruba 60 minút. Ďalej dodal, že takto expresné cestovanie by malo stáť ako letenka v turistickej cene.

TIP  Značka „Secure“ pri stránkach využívajúcich HTTPS protokol čoskoro zmizne. Zmeny prídu čo nevidieť

Zdroj: Futurism.com, úvodný obrázok (SpaceX)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.