Najčítanejší Windows 10 portál

Elon Musk: “nadmerná automatizácia Tesly bola chyba. Presnejšie, moja chyba”

elon musk

Zakladateľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, vo svojom najnovšom statuse priznal, že vo vedení Tesly urobil veľkú chybu. Pravdepodobne si Elon Musk uvedomuje vážnosť celej situácie a vie, že musí urobiť maximum preto, aby Tesla začala plniť ciele a zvyšovať hodnotu akcií.

Nie je to tak dávno, čo sa s automobilom Tesla stala ďalšia smrteľná nehoda, kedy vodič nemal šancu haváriu prežiť. Po tejto nehode sa na spoločnosť Tesla zvalila veľká vlna kritiky a Elon Musk musel vysvetľovať, či sú autonómne autá naozaj bezpečné a prečo k tomu vôbec došlo. Táto téma sa však Tesly dotkla ešte hlbšie, pretože niektorí akcionári od Tesly ustúpili, za čo pravdepodobne môžu aj nedodržané sľuby ohľadom produkcie modelu 3.

Tesla čelí veľkému tlaku pre výrobu malého množstva automobilov

Elon Musk nedávno na svojom Twitter účte vydal status v znení: “Príliš veľká automatizácia v spoločnosti Tesla bola chyba. Presnejšie, moja chyba”. Tesla aktuálne čelí veľkému verejnému tlaku v dôsledku výrazného spomalenia produkcie automobilu Tesla Model 3. Ten chcela Tesla vyrábať v počte 2500 kusov týždenne, avšak cieľ sa ani zďaleka nepodarilo splniť a investorov čakalo jedno veľké sklamanie.

Neistota s Teslou nekončí. Pred mesiacom boli akcie spoločnosti na úrovni 340 dolárov, kým dnes stoja okolo 252 dolárov. Akcie Tesly sa však začínajú zotavovať už v týchto dňoch, keďze Elon Musk na svojom Twitter účte sľúbil, že spoločnosť bude zisková a bude mať k dispozícii pozitívny peňažný tok už v treťom štvrťroku.

TIP  Acer predstavil nový notebook Swift 5, nadupané herné notebooky Helios a herné desktopy Orion a Nitro

Zdroj: Techcrunch.com, úvodný obrázok: YouTube.com

Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.