Elon Musk mení plány. Podzemné tunely budú uprednostňovať chodcov a cyklistov pred autami | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Elon Musk mení plány. Podzemné tunely budú uprednostňovať chodcov a cyklistov pred autami

Novinky

Elon Musk mení plány. Podzemné tunely budú uprednostňovať chodcov a cyklistov pred autami

Elon Musk mení plány. Podzemné tunely budú uprednostňovať chodcov a cyklistov pred autami

Možno si ešte spomeniete na august minulého roka kedy Elon Musk oznámil, že spolu so spoločnosťou The Boring Company plánuje vybudovať sieť tunelov, ktorými chcel zefektívniť dopravu. Ako to malo vyzerať v praxi si môžete pozrieť na videu nižšie.

Elon Musk spolu s predstavením tohoto projektu informoval verejnosť aj o tom, že plánuje vybudovať tunel 13,5 metra pod zemou dlhý 3,22 kilometra, ktorý mal slúžiť na prvotné testovania.

Elon Musk mení plány. Prioritou budú chodci a cyklisti

Najnovšie však Elon Musk zmenil plány. Konkrétne na sociálnej sieti Twitter uverejnil informácie, ktoré avizujú prekopanie projektu od základov. Namiesto pozornosti na automobily sa spoločnosť chce sústrediť do budúcnosti na chodcov a cyklistov.

Spolu aj so statusom, ktorý bol zverejnený sa do obehu dostalo aj video, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Elon Musk sa ďalej v rámci vlákna diskusie ďalej rozrozprával o budúcnosti projektu ako aj víziach. Napríklad hovoril o tom, že by malo byť takto dostupných zhruba 1000 menších malých staníc s veľkosťou jedného parkovacieho miesta kde budú ako nastupovať tak aj vystupovať z/do špeciálnych kapsúl, ktoré by sa mali pohybovať rýchlosťou až do 200 km/h.

TIP  Budúcnosť je na dosah. Pozrite si video jedného z prvého tunelov pod Los Angeles, pod ktorým Elon Musk buduje nový dopravný systém

Zdroj: Twitter (Elon Musk)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.