Electroloom: prvá tlačiareň šiat na svete | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Electroloom: prvá tlačiareň šiat na svete

TECH

Electroloom: prvá tlačiareň šiat na svete

Viete si predstaviť, že pri večernom filme si navrhnete vlastné tričko, ktoré si vytlačíte a ráno už v ňom spokojne pôjdete do roboty? Znie to celkom futuristicky, ale nie som od toho tak ďaleko. Na známej stránke Kickstarter.com sa objavil zaujímavý koncept 3D tlačiarne, ktorá vám dokáže v priebehu niekoľkých hodín „vytlačiť“ tričko.

V praxi sa bude jednať o priehľadnú škatuľu, v ktorej budú kovové 2D šablóny. Následne prostredníctvom PC prenesiete do nej svoj návrh trička a o ostatné sa už postará 3D tlačiareň, ktorá využije na jeho výrobu kvapalnú zmes polyestru a bavlny, ktorá bude prechádzať elektricky nabitými tryskami. Následne sa táto zmes spojí do „tká“, čím vytvorí konzistenciu látok, ktorá sa následne dostane na 2D šablónu, na ktorej sa proces výroby trička dokončí.

Proces tlače trička

Proces tlače trička

Avšak ak rozmýšľate, že si dnes otvoríte vlastnú  továreň na oblečenie, tak vás sklamem. Za 24 hodín by ste vyrobili maximálne 3 tričká.

Čo na to hovoríte? Páči sa vám takýto nápad?

TIP  Takto vyzerá prototyp skladacieho smartfónu Samsung z roku 2015. Vyzerá naozaj hrozne

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.