Druhá generácia procesorov Ryzen od spoločnosti AMD sa dostane do predaja už 19. apríla | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Druhá generácia procesorov Ryzen od spoločnosti AMD sa dostane do predaja už 19. apríla

Novinky

Druhá generácia procesorov Ryzen od spoločnosti AMD sa dostane do predaja už 19. apríla

Druhá generácia procesorov Ryzen od spoločnosti AMD sa dostane do predaja už 19. apríla

Druhá generácia procesorov Ryzen od spoločnosti AMD sa na pulty obchodov dostane už 19. apríla. Informácie o nových procesoroch sa objavili na viacerých veľkých zahraničných e-shopoch s elektronikou, medzi ktorými je aj známy Amazon. Spoločnosť AMD zatiaľ nevydala žiadne oficiálne stanovisko a tak si na úplne 100% pravdivé informácie budeme musieť ešte zopár dní počkať, no zrejme sa nebudú líšiť od informácií, ktoré sa objavili napríklad aj na Amazone. V zozname sa nachádzajú 4 úplne nové procesory s označením Ryzen, z toho sa bude jednať o dva osemjadrové  procesory Ryzen 7 a dva šesťjadrové procesory Ryzen 5.

Osadíte ho aj na socket AM4, no AMD odporúča presedlanie na nové čipsety

Procesory Ryzen druhej generácie prichádzajú s vylepšenou architektúrou Zen+, vďaka ktorej ponúkajú o čosi vyššiu základnú, ale aj maximálnu frekvenciu, čiastočne vyšší výkon a v neposlednom rade kompatibilitu so socketom AM4. Problém ale nastáva v prípade, keď chce používateľ využívať aj niektoré ďalšie výhody nových procesorov s architektúrou Zen+. V tomto prípade budú musieť zákazníci siahnuť po novej základnej doske, ktorá bude postavená na čipsete X470 alebo B450.

Zdroj: digitaltrends.com

Ryzen 7 2700X bude zrejme najvýkonnejším bežne dostupným procesorom od AMD

Nový procesor Ryzen 7 2700X by mal byť podľa prvých benchmarkov až o 18% výkonnejší, ako jeho predchodca Ryzen 7 1700X. Takisto by mal byť výkonnejší o 11% ako ešte o triedu vyšší model Ryzen 7 1800X. Kvôli tomu faktu zostáva nad procesorom Ryzen 7 1800X veľký otáznik. Prinesie nám AMD aj druhú generáciu tohto procesoru? Odpoveď žiaľ zatiaľ nepoznáme, no spoločnosť AMD by nám mala 4 vyššie spomínané procesory predstaviť na budúco týždňovej konferencii Game Developers Conference a dúfajme, že nás poteší aj nejakým prekvapením.

TIP  Stiahni si prémiovú hru Odysseus Kosmos v limitovanej ponuke úplne zadarmo

Zdroj: digitaltrend.som

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.