Dostupný je nový Windows 10 build s označením 17110 - prináša opravy chýb a vylepšenia pre podniky | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Dostupný je nový Windows 10 build s označením 17110 – prináša opravy chýb a vylepšenia pre podniky

Windows 10 aktualizacia_1

Novinky

Dostupný je nový Windows 10 build s označením 17110 – prináša opravy chýb a vylepšenia pre podniky

Dostupný je nový Windows 10 build s označením 17110 – prináša opravy chýb a vylepšenia pre podniky

Microsoft počas včerajšieho dňa do obehu vypustil ďalšiu aktualizáciu operačného systému Windows 10. Po týždni sme sa dočkali ďalšieho buildu s označením 17110, ktorý spadá pod vetvu Redstone 4 (Spring Creators Update) a tým pádom je momentálne dostupný iba pre používateľov vo Windows Insider Programe, presnejšie v okruhu Fast Ring. Nová aktualizácia iba dokončuje posledné zmeny na aktualizácii Spring Creators Update, tým pádom zahŕňa iba opravy chýb z predošlých verzií, no ako bonus prináša aj nové funkcie a vylepšenia pre podnikových zákazníkov.

Zmeny a vylepšenia v builde 17110

Podnikoví zákazníci môžu odteraz spustiť vlastné akcie a skripy počas budúcich aktualizácií: Vo verzii RS4 pridávame novú funkciu, ktorá umožní Vášmu podniku spustiť vlastné ackie / skripty synchronizovane s inštaláciou. Inštalácia vykoná potrebné akcie a skripty počas dvoch aktualizačných fáz, ktoré sú riadené pomocou preinstall.cmd alebo precommit.cmd. Podniky ďalej môžu v kontexte systému spustiť spúšťacie skripty po opätovnom zapnutí: Súčasné /postrollback skripty sa spúšťajú, ak sa prvý používateľ prihlási po odovzdaní privilégií správcu. Od niekoľkých podnikov sme dostali spätnú väzbu, že väčšina zamestnancov nemá administrátorské privilégia. S verziou RS4 preto povolíme /postrollback skripty spustiť aj v kontexte administrátora alebo v systémovom kontexte.

Čo sa týka opráv chýb, Microsoft konečne odstránil niektoré celkom nepríjemné a obmedzujúce chyby, ktoré v posledných týždňoch vytvárali používateľom vrásky na čele.

  • Opravený problém, kvôli ktorému neboli tlačidlá na hernom paneli vycentrované správne.
  • Opravený problém, ktorý na niektorých počítačoch spôsoboval enormne vysoké vyťaženie jedného jadra procesoru alebo dokonca aj GSOD (DPC_WATCHDOG_VIOLATION).
  • Opravený problém, ktorý pri vyberaní PDF karty z prehliadača Microsoft Edge spôsobil GSOD.
  • Aktualizovali sme ponuku Štart tak, aby sa teraz riadil novým nastavením Zjednodušený prístup – povolenie alebo zakázanie zobrazovania posuvných panelov.
  • Opravený problém, kvôli ktorému sa niektoré aplikácie zobrazovali v Zobrazení úloh skreslené alebo otočené.
TIP  Ako zapnúť Game DVR vo Windows 10 a nahrávať video z hrania hier bez použitia Game Baru | NÁVOD

Toto sú podľa nás tie najzásadnejšie zmeny v novej aktualizácií. Celý changelog spolu so známymi chybami nájdete na stránkach Microsoftu.

Zdroj: Windows Blogs, úvodný obrázok (vlastný)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.