Dostupný je nový Windows 10 build 17074.1002 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Dostupný je nový Windows 10 build 17074.1002

Windows 10 aktualizacia_1

Novinky

Dostupný je nový Windows 10 build 17074.1002

Pred viac ako týždňom, sa do obehu dostala ďalšia aktualizácia (build 17074) pre operačný systém Windows 10, ktorá priniesla naozaj veľkú kopu noviniek. Microsoft vylepšil Nastavenia, funkciu Obdobie kľudu a zjednodušil vyhľadávanie priečinkov, no aktualizácia mala jeden zásadný nedostatok. Aktualizácia nebola dostupná na zariadeniach s vybranými procesormi od AMD, pretože jej nainštalovanie mohlo spôsobiť “zničenie” systému a používateľ by sa mohol dostať do bodu, kde by už nedokázal systém oživiť.

Zmeny v najnovšej aktualizácii

Nový build prichádza pod označením 17074.1002 a v tomto momente je dostupný pre Insiderov vo Fast Ringu, Skip Ahead a aj Slow Ringu. Ako je už zrejmé z vyššie uvedených informácií a z číselného označenia, aktualizácia neprináša novinky alebo veľké zmeny v systéme. Jedná sa iba o “kumulatívnu” aktualizáciu, ktorá odstraňuje tie najnepríjemnejšie nedostatky z predošlého buildu.

Microsoft vďaka tejto aktualizácií odstránil problém so zariadeniami s procesormi AMD, ktoré v niektorých prípadoch spôsobovali nenačítanie operačného systému. Microsoft taktiež prináša aj opravu chyby, ktorá na niektorých zariadeniach spôsobovala zamrznutie načítavajúcej sa obrazovky pri zapínaní zariadenia. Tento problém sa vyskytoval iba v prípade, že bola v BIOSe zariadenia aktivovaná virtualizácia.

Aktualizácia je už teraz voľne dostupná na stiahnutie a Insideri si ju môžu stiahnuť klasicky prostredníctvom Windows Update v Nastaveniach.

Zdroj: Microsoft

TIP  Microsoft sa opäť chváli vysokým číslom aktívnych používateľov Windowsu 10, nárastom používateľov Cortany a mnoho ďalšieho
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.