Dostupný je nový build 15240 pre Windows 10 Mobile | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Dostupný je nový build 15240 pre Windows 10 Mobile

Novinky

Dostupný je nový build 15240 pre Windows 10 Mobile

Dostupný je nový build 15240 pre Windows 10 Mobile

Od dnes je dostupný nový build pre Windows 10 Mobile s označením 15240. Jedná sa o ďalší Insider Preview build, ktorý je určený pre Insiderov zahrnutých vo Fast Ringu. Dona Sarkar z Microsoftu vo svojom blogu predstavila, čo nové tento build prináša, aké chyby boli odstránené a aké chyby sa naopak ešte odstrániť nepodarilo a používatelia sa s nimi budú musieť naďalej vysporiadať.

Čo je nové?

Emoji 5.0

Microsoft si pre nás v najnovšom builde pripravil nových smajlíkov. Emoji 5.0 konečne prichádzajú aj na mobilnú platformu. V nových smajlíkoch nájdete emoji jedla, športov, živočíchy a fantastické postavičky ako zombie alebo morské panny. Niektoré emoji boli oproti starým aj čiastočne upravené na základe spätnej väzby od viacerých používateľov. Toto sú všetky nové a upravené smajlíky.

Zdroj: vlastný

V novom Insider Preview builde nájdete aj nový čínsky lunárny kalendár. Dostupný je priamo z UWP aplikácie Kalendár. Pre bližšie info o kalendári kliknite sem.

Čo je opravené?

  • Bola odstránená chyba, ktorá pri aktualizovaní aplikácií z Windows Store uložených na SD kartu vyústila do erroru 8007000B. Aplikácie na SD karte by sa už mali aktualizovať bez problémov.
  • Bola odstránená chyba, že sa nezobrazovala ikona Windows Update v notifikáciách ako aj v nastaveniach.

Aké chyby neboli odstránené?

  • Rozprávač (Narrator) rozpráva frázy v angličtine a nie v zvolenom jazyku.
  • Problém s dokovacou stanicou pre HP Elite X3. Nastavenia orientácie obrazu sa stratia po pripojení alebo odpojení externého displaju.
  • Pri inštalovaní alebo aktualizovaní Windows Store aplikácií sa môže zobrazovať error 80070057. Zatiaľ jediné účinné vyriešenie tohto problému, je aplikáciu odstrániť a nanovo stiahnuť priamo z Windows Store.
TIP  Vývojári môžu po novom zverejňovať svoje PWA aplikácie v Microsoft Store

Zdroj: blogs.windows.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.