Dostupná je nová aktualizácia pre Windows 10, prinášame Vám prehľad nových funkcií a zmien | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Dostupná je nová aktualizácia pre Windows 10, prinášame Vám prehľad nových funkcií a zmien

Windows 10 aktualizacia_1

Novinky

Dostupná je nová aktualizácia pre Windows 10, prinášame Vám prehľad nových funkcií a zmien

Dostupná je nová aktualizácia pre Windows 10, prinášame Vám prehľad nových funkcií a zmien

Do obehu sa pomaly ale isto dostáva ďalšia aktualizácia pre operačný systém Windows 10. Najnovšia aktualizácia prináša build 17025 pre desktopy, ktorá je určená pre Insiderov zahrnutých v okruhu Fast Ring a Skip Ahead. Microsoft v správe o aktualizácií taktiež upozorňuje na to, že najbližšie pre realease aktualizácie budú taktiež určené ako pre Fast Ring, tak aj Skip Ahead. Najnovšia aktualizácia prináša vylepšené nastavenia Zjednodušenia prístupu, možnosť spravovať aplikácie a úkony pri spustení systému, vylepšený font Microsoft Yahei a množstvo odstránených chýb.

Čo prináša najnovší Redstone 4 build?

  • Vylepšené nastavenia Zjednodušenia prístupu: Tento build prináša nové vylepšené nastavenia Zjednodušenia prístupu. Vaše zariadenie sa stáva ešte jednoduchšie ovládateľné a dokonale splní Vaše potreby. Spojili sme niektoré nastavenia do podskupín, vďaka ktorým je hľadanie špeciálnych nastavení oveľa jednoduchšie a rýchlejšie. Taktiež sme na základe Vašej spätnej väzby pozmenili niektoré popisy nastavení, aby im porozumel úplne každý na prvýkrát.
  • Ovládanie Spustenia: V minulých verziách systému sme pridali možnosť spravovať aplikácie, ktoré sú automaticky zapnuté pri spustení systému. Našu prácu v tejto verzii opäť o čosi rozširujeme. V rozšírených nastaveniach v položke Nastavenia  > Aplikácie nájdete nové možnosti pri UWP aplikáciách, ktoré sa zapínajú pri štarte systému. Pri každej aplikácií uvidíte presné úkony, ktoré pri Spustení daná aplikácia vykonáva.
  • Vylepšený font Microsoft Yahei: Veľkou zmenou prechádza aj font Microsoft Yahei, ktorý sa využíva hlavne pre čínštinu. Keďže sa táto zmena moc netýka našich končín, spomenieme iba to, že font obdržal viacero vylepšení, ako jednotná veľkosť znakov, pridanie podpory rôznych hrúbok písma a celkový vzhľad znakov.
  • Fluent Design: Na základe spätnej väzby od Vás sme zjemnili svetelný efekt po kliknutí na tlačidlá. Ďalej sme do niektorých ďalších aplikácií pridali svetelný efekt odhaľovania, ktorý si všimnete hneď po spustení niektorých aplikácií (napríklad Kalendár).

Zoznam tých najpodstatnejších odstránených chýb:

TIP  Všetko čo vieme o skladateľnom smartfóne (Surface Phone) z kuchyne Microsoftu
  • Odstránená chyba, ktorá mala za následok zobrazenie taskbaru vo vrchnej časti. Táto chyba sa vyskytovala pri používaní aplikácie v mini móde (napr. Groove Music).
  • Odstránená chyba, ktorá pri hraní hier a paralelnom otváraní aplikácie cez Cortanu, spôsobovala zobrazenie taskbaru cez okno hry.
  • Odstránená chyba, ktorá spôsobovala zmiznutie ponuky “Pripnúť na obrazovku Štart” pri aplikáciách, ktoré už na ponuku Štart pridané boli.
  • Odstránená chyba, ktorá pri niektorých hrách využívajúcich DX9/DX10/DX11 a paralelnom prehadzovaní sa späť na plochu pomocou klávesovej skratky Alt + Tab, spôsobovala zobrazenie hry v čiernom okne.
  • Odstránená chyba v predošlých buildoch, ktorá niektorých Insiderov s x86 počítačmi pri aktualizovaní hodila do blue screenu s chybou HAL INITIALIZATION FAILED.

Toto sú podľa nás tie najpodstatnejšie zmeny, ktoré najnovšia aktualizácia prináša. Úplný zoznam noviniek a zmien nájdete na stránkach Microsoftu.

Zdroj: Windows Blogs

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.