Najčítanejší Windows 10 portál

Dokonca aj Google to vzdáva s Android tabletmi. Máte doma tablet? Využívate ho?

Zdroj: Pexels.com

Tablety založené na operačnom systéme Android dlhodobo nevedia zaujať koncových používateľov a to aj napriek tomu, že spoločnosti ako Google, Samsung, Motorola a ďalšie sa dlhodobo pokúšali presvedčiť používateľov, že Android tablet je to čo potrebujú. Aktuálne sú na trhu len dve spoločnosti, ktoré dlhodobo dokážu profitovať v tomto segmente, sú nimi Microsoft a Apple.

Najnovšie dáta z IDC ukazujú, že trh s tabletmi je na ústupe a ani z dlhodobého hľadiska sa tento trend nebude pravdepodobne meniť.

predaj tabletov klesa maj 2018
Zdroj: IDC via MSP

Vyzerá to tak, že spoločnosť Google sa rozhodla, že nebude bojovať o zákazníkov v tomto segmente. Nasvedčuje tomu odstránenie samotnej sekcie tabletov v rámci oficiálnej stránky spoločnosti (Android.com). Niet sa čomu však čudovať, posledným tabletom, v ktorom mala spoločnosť aspoň čiastočne prsty bol Nexus 9, ktorý bol predstavený v roku 2016.

odstranena sekcia tabletov google
Zdroj: androidcentral.com

„Všetci OEM partneri, vrátane tých nových vyzerajú tak, že sa od tejto oblasti zdialujú. Odnímateľne tablety sú ďalšou oblasťou, ktorá zaznamenáva rast, avšak v súčasnosti sa zdá, že trendy okolo notebookov zatienili oblasť odnímateľných tabletov… “, hovorí Ryan Reith, viceprezident spoločnosti IDC.

Zdroj: MSP androidcentral.com, úvodný obrázok: Pexels.com

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.