Dočkáme sa 64-bitových systémov na Windows 10 Mobile? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Dočkáme sa 64-bitových systémov na Windows 10 Mobile?

ŠPEKULÁCIE

Dočkáme sa 64-bitových systémov na Windows 10 Mobile?

Ak máte Lumiu 950 alebo 950XL s relatívne novým procesorom Snapdragon, konkrétne Snapdragon 808 a vyššie, tak je váš hardvér plne schopný na to, aby mohol na ňom fungovať 64-bitový Windows. To by prinieslo veľa výhod, 64-bitový systém umožnil väčšiu procesnú rýchlo, bezpečnosť a mnoho ďalších výhod. Žiaľ, do dnešného dňa sme sa dočkali len 32-bitového Windows 10 Mobile, ktorý limituje výhody stolových počítačov fungujúcich na 64-bitových operačných systémoch.

Toto všetko by sa mohlo zmeniť v najbližšej dobe, keďže Microsoft naznačil, že by na Windows 10 Mobile mohol podporiť ARM64, čo predstavuje 64-bitovú architektúru na najnovších procesoroch Snapdragon.

 To, že sa 64-bitový systém objaví na telefónoch nepriamo naznačuje Microsoft ale aj jeden z hlavných inžinierov Dave Cutler.

Najväčšia výhoda 64-bitovej podpory spočíva v tom, že takýto systém môže využiť oveľa viac pamäte. Zatiaľ čo 32-bitový systém vie využiť efektívne len 4GB RAMky, tak 64-bitový systém vie využiť až 16 exabytov RAMky. Samozrejme, to je teoretický limit, keďže objem RAMky v dnešných zariadeniach je veľmi obmedzený, ale na druhej strane určite prekračuje limit 4GB.

 

TIP  Lenovo s bezrámčekovým smartfónom Z5 nenadchlo. Prinieslo kópiu iPhone X. Smartfón Vivo Nex S by však mohol osloviť mnohých
Pokračuj v čítaní

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ŠPEKULÁCIE

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.