Do obehu sa neočakávane dostal ďalší Insider build 15254.249 pre Windows 10 Mobile | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Do obehu sa neočakávane dostal ďalší Insider build 15254.249 pre Windows 10 Mobile

Novinky

Do obehu sa neočakávane dostal ďalší Insider build 15254.249 pre Windows 10 Mobile

Do obehu sa neočakávane dostal ďalší Insider build 15254.249 pre Windows 10 Mobile

Microsoft už dávnejšie oficiálne oznámil, že s vývojom operačného systému Windows 10 Mobile nadobro končí a už sa viac nedočkáme preview buildov pre používateľov v programe Windows Insider. Pre všetkých Fast Ring Insiderov si ale Microsoft prichystal malé prekvapenie, v podobe nového buildu s označením 15254.249, ktorý je v číselnom označení vyšší iba o 1, oproti normálnemu buildu 15254.248 pre bežných používateľov. Čo teda táto naozaj nečakaná aktualizácia prináša?

Veľké zmeny neočakávajte

Pre tých najväčších optimistov máme zlé správy. Microsoft neprináša obrovské prekvapenie a tento build je stále (a už to tak aj zostane) pod vetvou Feature 2. Jedná sa iba o menšiu kumulatívnu aktualizáciu, ktorá ma za úlohu odstrániť chyby s mobilného Windowsu. Vďaka tejto aktualizácií bol odstránený poškodený názov v nastaveniach pre Windows Update, no žiadnych ďalších zmien sme sa nedočkali. Všetci používatelia zrejme očakávali, že Microsoft odstráni celkom podstatnú chybu, kvôli ktorej sa v najnovšom builde nedajú otvoriť PDF súbory prostredníctvom prehliadača Edge. Na odstránenie tejto chyby si budeme teda musieť ešte chvíľu počkať a Microsoft beznádejným používateľom radí, aby si stiahli aplikáciu PDF Reader z obchodu Microsoft Store. V systéme sa taktiež naďalej zachovala chyba, ktorá spôsobuje nereagovanie dotykovej obrazovky po prvom zapnutí.

Závažné chyby budú odstránené najskôr v marci

Ďalšiu aktualizáciu na odstránenie týchto závažných chýb ale nečakajte tak skoro. V tomto prípade sa jednalo iba o aktualizácie počas klasického cyklu februárových aktualizácií a ďalšieho cyklu kumulatívnych aktualizácií sa dočkáme najskôr v marci.

TIP  Surface Phone bude schopný hovorov. Nebude sa jednať teda len o „bežný“ rozkladací smartfón/tablet

Zdroj: mspoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.