Dnes končí hlavná podpora Windows Phone 8.1 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Dnes končí hlavná podpora Windows Phone 8.1

Novinky

Dnes končí hlavná podpora Windows Phone 8.1

Pokiaľ stále používate zariadenie s operačným systémom Windows Phone 8.1, je na čase upgradovať. Microsoft dnes končí s hlavnou podporou pre tento operačný systém. Windows Phone 8.1 stále beží na väčšine Windows mobilných zariadení (až 70%), aj napriek tomu, že už bola dávno vydaná novšia verzia Windows 10 Mobile.

Do dnešného dňa Microsoft ponúka jednú jedinú možnosť, ako upgradovať váš telefón na novší operačný systém Windows 10 Mobile, a to pomocou Upgrade Advisor aplikácie. Aj keď mnoho používateľov číta novinky zo sveta Windowsu, nie všetci sú informovaní, že je pre upgrade systému potrebná táto aplikácia. Chvíľku sa špekulovalo nad aktualizáciou pre všetkých používateľov Windows Phone 8.1, ale toho sa asi v blízkej budúcnosti nedočkáme a stále zostáva jediná možnosť, ručne upgradovať operačný systém pomocou aplikácie.

Microsoft na svojich stránkach zverejnil, že spoločnosť bude aktualizovať Windows Phone 8.1 po dobu minimálne 36 mesiacov od 24. júna 2014. Týchto 36 mesiacov prednedávnom ubehlo, no vyzerá to tak že Microsoft ešte pár mesiacov bude pokračovať vo vydávaní naozaj nevyhnutných aktualizácií.

Upgrade Advisor
Upgrade Advisor
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj:vlastný, uvodný obrázok (pexels.com)

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.