Developerovi sa podaril husársky kúsok. Na Lumiu 950XL priniesol možnosť prepnutia OS na Windows 10 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Developerovi sa podaril husársky kúsok. Na Lumiu 950XL priniesol možnosť prepnutia OS na Windows 10

Microsoft Lumia 950 XL s Windows 10

Windows 10

Developerovi sa podaril husársky kúsok. Na Lumiu 950XL priniesol možnosť prepnutia OS na Windows 10

Bežiaci a hlavne plnohodnotný Windows 10 na smartfóne je snom viacerých nadšencov mobilných smartfónov. Zatiaľ čo však technologický gigant Microsoft na podobnom projekte nepracuje, tak na druhej strane nájdeme desiatky nadšencov, ktorí sa s touto myšlienkou pohrávajú.

Jedným z nich je aj José Manuel Nieto Sánchez, ktorému sa podaril skutočne husársky kúsok. Do svojej Lumii 950XL sa mu totiž podarilo popri Windows Mobile nainštalovať aj samotný operačný systém Windows 10 ARM. Výsledok jeho práce si môžete pozrieť v krátkom videu nižšie, ktoré zverejnil na Youtube.

Microsoft Lumia 950 XL je poháňaná procesorom Snapdragon 810 a 3 GB operačnej pamäte. Mimochodom, nie tak dávno známy vývojár hovoriaci si Ben, zverejnil postup ako je možné nainštalovať Windows 10 ARM na vybrané smartfóny.

Zdroj: Youtube (vrátane úvodné obrázku)

TIP  Zac Bowden: "Oficiálne oznámenie Andromeda OS aktuálne nehrozí". Microsoft projekt odsúva pravdepodobne na rok 2019

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.