Developer pridáva Lumiu 930 na list podporovaných zariadení, na ktoré je možné nainštalovať Windows RT | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Developer pridáva Lumiu 930 na list podporovaných zariadení, na ktoré je možné nainštalovať Windows RT

Novinky

Developer pridáva Lumiu 930 na list podporovaných zariadení, na ktoré je možné nainštalovať Windows RT

Skupina developerov posledné týždne pracuje na zaujímavom projekte, prinesenie Windowsu na smartfóny. Medzi poslednými úspechmi vývojárov patrilo napríklad prinesenie Windows RT na Lumiu 640XL, prinesenia plnohodnotného Windowsu 10 pre ARM procesory na Lumiu 950 ako aj spustenie aplikácie nainštalovanej z Microsoft obchodu.

Najnovšie, developer Ben úspešne nainštaloval plnú verziu Windows RT na Nokiu Lumiu 930. Hoci Windows RT na Lumia telefónoch nie je témou „dňa“, ale aj napriek tomu sa pomaly, ale isto rozrastajú podporované zariadenia.

Prečo Windows RT na smartfónoch je dobrou správou pre fanúšikov Windows smartfónov

Windows RT na smartfónov má viacero výhod ako aj nevýhod. Medzi hlavné výhody je vdýchnutie života „pochovaným“ telefónom. Zároveň Windows RT ponúka možnosť inštalácie aplikácií a hier z Microsoft obchodu. Na druhej strane je tu viacero obmedzení, Windows RT nepodporuje podporu mobilných sietí.

Zdroj: Twitter

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.