Desiatky slovenských webov na pozadí ťažia kryptomeny. Navštevujte ich aj vy? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Desiatky slovenských webov na pozadí ťažia kryptomeny. Navštevujte ich aj vy?

Novinky

Desiatky slovenských webov na pozadí ťažia kryptomeny. Navštevujte ich aj vy?

Desiatky slovenských webov na pozadí ťažia kryptomeny. Navštevujte ich aj vy?

Virtuálna mena je menou budúcnosti, a vedia to hlavne majitelia webstránok, ktorí využívajú svojich návštevníkov na ťažbu kryptomien.

Internetový portál DSL.sk spravil test, v rámci ktorého boli testované webstránky s koncovkou .sk (viac ako 400 tisíc webstránok), ktorého podstatou bolo odhalenie webstránok využívajich návštevníkov ako „minerov“, teda baníkov na ťažbu kryptomeny Monero. Výsledok vás prekvapí.

Koľko webov využíva svojich návštevníkov na ťažby kryptomeny? – Výsledky

Celkovo sa portálu DSL.sk podarilo identifikovať 219 .sk domén, ktoré na svojich hlavných stránkach ťažia kryptomenu Monero. Pričom 107 stránok malo Javascript implementovaných priamo v HTML kóde stránky.

Zdroj: DSL.sk

50 WordPress stránok malo implementovaných tento kód na svojej stránke prostredníctvom iframe kódu, ktorého zdrojom kódu bola stránka myanyone.net kde sa spúšťal Coinhive, kód slúžiaci na ťaženie. Tieto weby pritom nemuseli tento škodlivý kód implementovať úmyselne, mohli byť totiž stiahnuté ako súčasť nejakého pluginu.

Ďalších 20 stránok malo tento kód vložených prostredníctvom WordPress pluginu „wp-monero-miner-using-coin-hive“ a u ostatných 42 stránkach sa skript na web dostal iným spôsobom.

Zaujímavosťou je, že medzi stránkami, ktoré takto využívajú svojich používateľov na ťažbu kryptomeny bolo viacero webstránok, ktoré patria medzi vysoko navštevované. Napríklad weby ako dolezite.sk, icdph.sk, infocislo.sk, rocker.sk a serialdog.sk, ktoré podľa rebríčka Alexa patria medzi milión najnavštevovanejších stránok na svete.

Pre zaujímavosť, medzi stránkami, ktoré ťažili kryptomeny prostredníctvom svojich používateľov patrí aj jeden z najznámejších spravodajských webov na Slovensku – Denník N.

TIP  Rehabilitačné centrum v Škótsku pomáha závislým na kryptomene

Zdroj: DSL.sk

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.