Delta Air Lines ukončuje spoluprácu s Microsoftom, ide v šľapajách NYPD a presedláva na iPhone | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Delta Air Lines ukončuje spoluprácu s Microsoftom, ide v šľapajách NYPD a presedláva na iPhone

Novinky

Delta Air Lines ukončuje spoluprácu s Microsoftom, ide v šľapajách NYPD a presedláva na iPhone

Delta Air Lines ukončuje spoluprácu s Microsoftom, ide v šľapajách NYPD a presedláva na iPhone

Pomaly ale isto sa blíži definitívny koniec operačného systému Windows 10 Mobile a tento fakt si uvedomujú nielen samotní používatelia, ale aj veľké spoločnosti, ktoré produkty od Microsoftu využívajú. V septembri sa objavili informácie o tom, že NYPD (New York Police Deport) plánuje opustiť mobilnú Windows sféru a namiesto Lumií zakúpi iPhony od spoločnosti Apple. Úplne identická situácia nastala pred pár dňami v jednej z najväčších leteckých spoločností Delta Air Lines. V uniknutom emaili sa objavili informácie o tom, že spoločnosť plánuje vyradiť všetky doterajšie Lumie a Surface zariadenia a namiesto nich spoločnosť nakúpi iPhony a iPady. Treba však podotknúť, že sa nejedná o malé čísla. Lumiami a Surface zariadeniami boli vybavení všetci piloti aj letušky. V číslach to je dokopy cca 37 000 zamestnancov.

V emaili sa spomína, že posádka namiesto už nepodporovanej Lumie 1520 a Surface tabletov dostane už rok staré iPhony 7 Plus a iPad Pro. Verzia iPadu zatiaľ známa nie je, no zrejme sa bude jednať o model z roku 2016, keďže spoločnosť siaha po starších iPhonoch.

“Naša letecká spoločnosť chce naďalej spolupracovať a udržiavať si dobrý vzťah so spoločnosťou Microsoft. Väčšina aplikácií, ktoré sme používali aj na starších Lumiách, budú súčasťou budúcich smartfónov posádky. Aplikácie sú využívané najmä na zvyšovanie angažovanosti samotných zákazníkov a posádky a práve všetky tieto aplikácie využívajú Microsoft Dynamics.” povedali predstavitelia spoločnosti Delta.

Upustenie od starých Lumií chápeme, no Surface tablety až tak staré nie sú a v niektorých aspektoch sú určite o čosi lepšie ako konkurenčné iPady Pro. Treba však uznať, že pri takom obrovskom počte zariadení, zrejme spoločnosť požadovala vynikajúcu synchronizáciu medzi zariadeniami a spojenie iPhone plus + Surface tablet by v tomto prípade nebolo najlepšou voľbou. Na záver musíme smutne skonštatovať, že do systému Windows 10 Mobile sa Microsoft pokúša pridávať nové a nové funkcie pre veľké spoločnosti a firmy, no takéto prípady zrejme naznačujú to, že úsilie Microsoftu je naozaj márne.

TIP  Surface Phone bude schopný hovorov. Nebude sa jednať teda len o „bežný“ rozkladací smartfón/tablet

Zdroj: windowslatest.com, úvodný obrázok (tripadvisor.com)

 

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.