Ďalšia vlajková loď od Xiaomi by mohla mať údajne vstavaný skener odtlačkov prstov v displeji. Naznačuje to najnovšie video | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ďalšia vlajková loď od Xiaomi by mohla mať údajne vstavaný skener odtlačkov prstov v displeji. Naznačuje to najnovšie video

Xiaomi Mi 8 skener odtlacku prstov v displeji

ŠPEKULÁCIE

Ďalšia vlajková loď od Xiaomi by mohla mať údajne vstavaný skener odtlačkov prstov v displeji. Naznačuje to najnovšie video

Mnohí z náš netrpezlivo čakajú na ďalší smartfón z kuchyne technologického giganta Xiaomi, ktorý je viacerými označovaný ako „čínsky Apple“.

Smartfón Xiaomi Mi (7) 8 by mohol priniesť skener odtlačkov prstov integrovaný v displeji

Najnovšie sa na internete objavilo video, ktoré zachytáva smartfón Xiaomi Mi 8. Na prvý pohľad, verný fanúšik tohto technologického giganta určite zaznamenal, že bola preskočená 7-mička. Nuž, prečo je tomu tak aktuálne nie je známe a na konci dňa však možno táto informácia bude mylná. V každom prípade sa vráťme teraz k téme, ktorou je skener odtlačkov prstov integrovaný priamo v displeji zariadenia. Ako by mal tento skener fungovať v praxi si môžete pozrieť v niekoľko sekundovom videu nižšie, ktoré bolo na internet nahrané známym leakerom Slashleaks.

Obdobné riešenie integrácie skeneru odtlačkov prstov priamo v displeji ako prvá predstavila spoločnosť Vivo a to ešte na CES 2018. Neskôr sa smartfón dostal do rúk viacerým testerom. Napríklad Brownlee-mu, ktorý podrobil túto technológiu podrobnému testu. Ako to dopadlo si môžete pozrieť nižšie.

Odvtedy sme mohli byť svedkami viacerých zvestí, že na podobnom riešení pracujú viacerí giganti, napríklad spoločnosť Samsung, ktorá by tento spôsob odomykania smartfónu mohla údajne priniesť spolu s predstavením Galaxy S10 smartfónu.

V každom prípade masívna popularizácia tohto spôsobu odomykania smartfónu príde pomaly, ale isto prichádza a možno očakávať, že túto technológiu prinesú čoskoro viacerí výrobcovia smartfónov do praxe.

TIP  Xiaomi dráždi smartfónom Redmi 6 Pro, ktorý ponúkne displej ako iPhone X! Cena bude pritom extrémne nízka

Zdroj: Youtube (Slashleaks) vrátane úvodného obrázku via TheVerge.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Mohlo by ťa tiež zaujímať ŠPEKULÁCIE

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.