Ďalší veľký vyhľadávač sa púšťa do boja so šírením poplašných správ | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ďalší veľký vyhľadávač sa púšťa do boja so šírením poplašných správ

Novinky

Ďalší veľký vyhľadávač sa púšťa do boja so šírením poplašných správ

Ďalší veľký vyhľadávač sa púšťa do boja so šírením poplašných správ

Falošné správy sa internetom šíria expresnou rýchlosťou a častokrát rýchlejšie ako tie pravdivé. V minulosti sa do boja zapojil vyhľadávač Google, ktorý vo vyhľadávaniach pridáva aj popisok hovoriaci o pravdivosti informácie a od včerajšieho dňa k podobnému kroku sa uchýlil aj druhý najväčší hráč na svete – Bing.

Bing bude spolu s výsledkami vyhľadávaní zverejňovať aj náhľad článkov, pod ktorým bude oznámenie o tom, či informáciu, ku ktorej ste sa dostali je pravdivá alebo nie. Overovanie informácií pritom bude prebiehať prostredníctvom amerických organizácií ako sú Snopes či PoliFact, ktoré sa sústreďujú na odhaľovanie falošných správ.

Zdroj: TheVerge

Prvými používateľmi, ktorí sa stretnú s touto novinkou sú anglicky hovoriace krajiny, kde má vyhľadávač oveľa širšiu škálu fanúšikov ako v neanglicky hovoriacich zemiach. Treba ešte však dodať, že nie všetky informácie prejdú predtým ako budú zaradené do vyhľadávania overením. Dôvodom je obmedzená kapacita jednotlivých organizácií, ktoré sa venujú danej problematike. Zároveň bude pri overovaní informácií zo strany externých organizácií musieť dôjsť aj k ich dostatočnému overeniu, znamená to teda, že jednotlivé spoločnosti budú musieť daný výrok overiť transparentnými zdrojmi.

Zdroj: TheVerge

TIP  Qualcomm a Facebook chcú spoločnými silami priniesť do veľkých miest vysokorýchlostné bezdrôtové internetové pripojenie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.