Cortanu vo Windows 10 môžete konečne prepojiť s Vašim účtom Google | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cortanu vo Windows 10 môžete konečne prepojiť s Vašim účtom Google

Novinky

Cortanu vo Windows 10 môžete konečne prepojiť s Vašim účtom Google

Digitálna asistentka Cortana je štandardnou výbavou každého operačného systému Windows 10. Problém je v tom, že podporuje iba tie hlavné svetové jazyky a ako iste dobre viete, slovenčina medzi ne určite nepatrí. Aj preto nie je na Slovenku zrovna najpoužívanejšia, no priaznivcov si určite nájde aj u nás, pretože jej schopnosti a možnosti sú naozaj využiteľné a v niektorých situáciách až ohromujúce. Microsoft chce ale jej možnosti stále vylepšovať a preto sa rozhodol pristúpiť ku kroku, ktorý bol veľkým počtom používateľov, požadovaný už dlhé mesiace.

Prepojenie s Google účtom

Pokiaľ používate Microsoft účet na email a kalendár, žiadne novinky sa Vás netýkajú. Tentokrát ide o používateľov využívajúcich služby od Googlu, čiže ich primárnym účtom je Google účet. Microsoft v najnovšej aktualizácií konečne prináša možnosť prepojiť samotnú Cortanu s Gmail účtom používateľa. Po prihlásení a prepojení účtov má Cortana prístup ku všetkým uloženým kontaktom, obsahu kalendára, emailom a dokonca aj obsahu nahratému na úložisku Google Disk.

Zdroj: thurrott.com

Účet Google prepojíte s Cortanou za pár sekúnd

Pokiaľ uvažujete nad prepojením Vášho účtu, smelo do toho. Nejedná sa o žiadnu vedu. Stačí otvoriť Cortanu a jej “Notebook” sekciu. Potom stačí kliknúť na “Connected Services” a “Add a Service”. V ponúknutom zozname by sa mal najnovšie nachádzať aj Gmail, vďaka ktorému bude mať Cortana prístup ku všetkým informáciám.

Možnosť prepojiť Google účet s Cortanou je momentálne dostupná iba na zariadeniach s operačným systémom Windows 10, no v blízkej budúcnosti by mala zavítať aj do aplikácie Cortana pre iOS a Android.

TIP  Spoločnosť Microsoft zavádza časovú OS v aplikácii fotografie všetkým používateľom Windowsu 10

Zdroj: thurrott.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.