Cortana bude riešiť aj psychické problémy uživateľov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cortana bude riešiť aj psychické problémy uživateľov

Novinky

Cortana bude riešiť aj psychické problémy uživateľov

V poslednej dobe môžeme sledovať ako sa rôzne asistenčné služby a aplikácie na smartfónoch snažia starať o zdravie uživateľov. Najnovšie však vidíme aj posun o starostlivosť o psychické zdravie uživateľov.

Francúzsko je v tomto ohľade prelomové, keďže Cortana má možnosť vytočiť pre uživateľa rôzne záchranné zložky alebo krízové podpory.

Nedávno vyšlo najavo, že Cortana pri frázach ako “znásilnili ma” alebo “chcem sa zabiť” automaticky vytočí krízovú linku s psychologickou poradňou pre uživateľa.

Cortana vo Francúzsku je v tomto jedinečná na celom svete, keďže sa zatiaľ takáto funkcionalita neobjavuje v iných krajiínách. Dokonca ani jediný konkurent – Siri, neponúka podobné možnosti pomoci.

Tento krok hodnotíme veľmi pozitívne a dúfame, že príde k jeho rozšíreniu do viacerých krajín a na viacero systémov. Každá snaha k identifikácii predbežných výkrikov o pomoc je každopádne veľmi prospešná a správna, keďže vedie k úspešnému predídeniu až fatálnych následkov.

TIP  Nádhera! Takto bude vyzerať nový Samsung Galaxy Note 9, ktorý príde v týchto luxusných farbách

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.