Cortana dokáže pomôcť už aj študentom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cortana dokáže pomôcť už aj študentom

Novinky

Cortana dokáže pomôcť už aj študentom

Od oficiálneho vypustenia hlasovej asistentky Cortany, za ktorou stojí Microsoft ubehol už takmer rok. Teraz je oveľa viac integrovaná do systému Windows 10 ako kedykoľvek predtým v predchádzajúcich verziách operačného systému, viac prepracovaná a použiteľná pre „živý“ chod. Svedčí o tom aj jej dostupnosť pre Android a iOS zariadenia.

Microsoft v týchto dňoch do tejto hlasovej asistentky pridal ďalšiu užitočnú funkcionalitu, ktorú ocenia hlavne študenti sediaci za školskými lavicami. Nová funkcia „The Academic“ obsahuje možnosti „conference updates“ (konferenčné novinky), „news update“ (novinky) a „news paper“ (nové štúdie) spolu s schopnosťou sledovania „odboru štúdia“, ktorú chcete aby hlasová asistentka sledovala.

cortana-academic

Pevne veríme, že táto nová funkcionalita prinesie nový vietor do plachiet Cortane a zaujme mnohých z nás. Momentálne je dostupná len pre malé množstvo používateľov, avšak časom sa určite rozšíri aj pre ostatných.

Využívali by ste túto funkcionalitu aj vy?

TIP  Internetový obchod Alza.sk postihol veľký výpadok! Nefunguje výdaj objednávok ani infolinka

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.