Cortana počas Microsoft Build 2016 oslávila narodeniny. Tipnite si koľké! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cortana počas Microsoft Build 2016 oslávila narodeniny. Tipnite si koľké!

Novinky

Cortana počas Microsoft Build 2016 oslávila narodeniny. Tipnite si koľké!

O hlasovej asistentke Cortane sa popísalo toho už dosť a stále je aj o čom ďalej písať. Prvýkrát sme o nej mohli počuť o tomto čase pred dvoma rokmi na Microsoft Builde 2014, kedy bola oficiálne predstavená ako hlavný konkurent Siri, ktorú nájdete na iPhonoch a Google Now, ktorý zase nájdete na Androide. Joi Belfiore ju na Microsoft Builde 2014 predstavil slovami:

Nechali sme sa inšpirovať populárným charakterom z „Halo“, ktorý brilantne slúžil ako AI (digitálny asistent) svojmu pánovi… tak sme ju nazvali Cortana.

Zaujíma vás ako Microsoft pracoval na rozvoji Cortany? Samotná spoločnosť začala hovoriť so skutočnými asistentkami a učili sa ako sledujú záujmy a preferencie svojich šéfov v ich počítači – a tak vznikol „Cortanin zápasnik“, ktorý doslova absorboval všetko vo vašom PC.


A ako sa dopredu posunula Cortana od jej vypustenia do sveta? Odpovie vám na to Marcus Ash, člen tímu, ktorý stojí za touto šikovnou osobnou aistentkou.

TIP  Asus ROG smartfón bez problémov nahradí akékoľvek herné zariadenie u vás doma

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.