Cortana + Amazon Alexa. Ako vyzerá ich spolupráca v praxi? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cortana + Amazon Alexa. Ako vyzerá ich spolupráca v praxi?

Windows 10

Cortana + Amazon Alexa. Ako vyzerá ich spolupráca v praxi?

Ešte v auguste minulého roka nám spoločnosti Microsoft a Amazon predstavili dovtedy celkom nepredstaviteľnú spoluprácu. Obe spoločnosti nám v tej dobe oznámili, že ich digitálne asistentky budú zahŕňať integráciu tej druhej. To znamená, že používatelia zariadenia Amazon Echo, by mali prístup ku funkciám Cortany od Microsoftu a používatelia Cortany na ich zariadení, by mali zase prístup ku funkciám digitálnej asistentky Amazon Alexa. Doteraz sme avšak vôbec netušili, ako bude táto spolupráca vyzerať v praxi. Microsoft nám na konferencii Build 2018 po prvýkrát predstavil, ako táto technológia funguje v realite a čo od nej môžme v budúcnosti očakávať.

Otvorenie druhej asistentky je naozaj jednoduché

Hlavnou z podstatných funkcií, je práve zavolanie druhej digitálnej asistentky. Privolanie druhej pomocníčky je naozaj celkom jednoduché a na zariadení s Alexou, stačí povedať “Open Cortana”, pričom Alexa okamžite otvorí Cortanu, ktorá sa vám sama ozve a ponúkne vám jej služby. Podobným spôsobom to bude fungovať aj na zariadeniach s Cortanou. Na počítačoch stačí zvolať “Hey Cortana, open Alexa”, vďaka čomu budete môcť v momente využívať všetky funkcie digitálnej asistentky Alexa.

cortana a amazon

Zdroj: mspoweruser.com

Do beta testovania sa môžete zapojiť už dnes

Microsoft na konferencii taktiež oznámil, že sa táto technológia momentálne nachádza v limitovanom beta testovaní, do ktorého sa môžete zapojiť aj vy. Stačí vyplniť krátky formulár na tejto stránke.

Zdroj: mspoweruser.com

TIP  Microsoft vyzýva na reguláciu technológie rozpoznávania tváre. Údaje môžu byť zneužité v reálnom živote
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.