Cortana + Amazon Alexa. Ako vyzerá ich spolupráca v praxi? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cortana + Amazon Alexa. Ako vyzerá ich spolupráca v praxi?

Windows 10

Cortana + Amazon Alexa. Ako vyzerá ich spolupráca v praxi?

Ešte v auguste minulého roka nám spoločnosti Microsoft a Amazon predstavili dovtedy celkom nepredstaviteľnú spoluprácu. Obe spoločnosti nám v tej dobe oznámili, že ich digitálne asistentky budú zahŕňať integráciu tej druhej. To znamená, že používatelia zariadenia Amazon Echo, by mali prístup ku funkciám Cortany od Microsoftu a používatelia Cortany na ich zariadení, by mali zase prístup ku funkciám digitálnej asistentky Amazon Alexa. Doteraz sme avšak vôbec netušili, ako bude táto spolupráca vyzerať v praxi. Microsoft nám na konferencii Build 2018 po prvýkrát predstavil, ako táto technológia funguje v realite a čo od nej môžme v budúcnosti očakávať.

Otvorenie druhej asistentky je naozaj jednoduché

Hlavnou z podstatných funkcií, je práve zavolanie druhej digitálnej asistentky. Privolanie druhej pomocníčky je naozaj celkom jednoduché a na zariadení s Alexou, stačí povedať “Open Cortana”, pričom Alexa okamžite otvorí Cortanu, ktorá sa vám sama ozve a ponúkne vám jej služby. Podobným spôsobom to bude fungovať aj na zariadeniach s Cortanou. Na počítačoch stačí zvolať “Hey Cortana, open Alexa”, vďaka čomu budete môcť v momente využívať všetky funkcie digitálnej asistentky Alexa.

cortana a amazon

Zdroj: mspoweruser.com

Do beta testovania sa môžete zapojiť už dnes

Microsoft na konferencii taktiež oznámil, že sa táto technológia momentálne nachádza v limitovanom beta testovaní, do ktorého sa môžete zapojiť aj vy. Stačí vyplniť krátky formulár na tejto stránke.

Zdroj: mspoweruser.com

TIP  Na olympiáde pre mentálne postihnutých sa objaví aj hranie hier. Je podľa Vás hranie hier športom?
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.