Cortana aj pre IOS a Android? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Cortana aj pre IOS a Android?

Novinky

Cortana aj pre IOS a Android?

Podľa agentúry Reuters Microsoft pracuje na novej verzii hlasovej asistentky Cortany, ktorá by mala byť dostupná aj pre konkurenčné operačné systémy. Cortanu po novom by  mala obohatiť aktualizácia „Einstein“, ktorá by mala priniesť viacero vylepšení.

Podľa Reuters: „Cortana bude dostupná ako samostatná aplikácia, využiteľná pre telefóny so systémom IOS a Anodrid.“ Informácie pochádzajú od Eric Horvitz, generálneho riaditeľa oddelenie vývoja Microsoftu.

„Einstein“ prinesie väčšiu schopnosť učiť sa novým veciam, čím by mal priniesť ešte efektívnejšiu „asistentku“.

Ďalej Reuters na základe informácii od predstaviteľov Microsoftu dodáva, že „Táto nová technológia, ktorá dokáže čítať a porozumieť e-mailom, bude hrať centrálnu úlohu v ďalšej aktualizácii vypustenej pre Cortanu…“

Sami sme zvedaví či sa tieto slová potvrdia, ale vzhľadom na zmenu politiky Microsoftu napríklad v oblasti kancelárskych balíkov, ktoré masívne začal uvoľňovať pre užívateľov Androidu a IOS, tak sa domnievame, že tieto plány môžu byť reálne.

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment
  • hhh

    Taj toto dufam nie, microsoft zabja vlastnu platformu (windows phone), jedna z malo veci ktore su na wp lepsie ako u konkurencie a microsoft to ide dat na konkurencnu platformu

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Na zlepšenie kvality chodu webstránky využívame súbory cookies. Prehliadaním stránky nám dávate súhlas s ich využívaním.