ComputerWorld si myslí, že teraz je ten správny čas, aby Microsoft na Builde 2018 predstavil Surface Phone | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

ComputerWorld si myslí, že teraz je ten správny čas, aby Microsoft na Builde 2018 predstavil Surface Phone

Windows 10

ComputerWorld si myslí, že teraz je ten správny čas, aby Microsoft na Builde 2018 predstavil Surface Phone

Z viacerých strán môžeme neustále počuť a nových a nových patentoch spoločnosti Microsoft v spojitosti so skladateľnými a mobilnými zariadeniami. Zároveň v kóde Windows 10 a v API sa pomaly, ale isto už takmer dva roky vyskytujú  časti kódov, ktoré naznačujú, že Microsoft chystá niečo veľké. Mnohí z nás preto veria, že by to mohol byť nový Surface Phone, ktorý doteraz hoci zo strany Microsoftu nebol priamo potvrdení, ale nikdy vyvrátený.

Nastal ten správny čas na predstavenie Surface Phone?

Najnovšie sa do tejto témy zavŕtal redaktor (Mike Elgan) portálu Computer World, ktorý verí, že teraz je ten správny čas na to, aby Microsoft oficiálne predstavil toto zariadenia na Builde 2018, od ktoré by mohol zmeniť paradigmu využívania mobilných zariadení.

Tento názor opiera o viacero faktorov. Začneme však pekne po poriadku. V rámci reportu poukázal na to, že trh so smartfónmi v Číne klesol o 21% pričom podobný trend zaznamenávajú aj tablety, ktorých prepad bol „len“ o 6,5% v 4Q 2017. Dôvod je podľa neho jednoduchý, používatelia sú už „unudený“ z dnešných zariadení a jednoducho musí prísť nový a inovatívny impulz, aby sa niečo zmenilo.

Dotykové pero od Microsoftu je opäť v trende. Vývojári redmontského giganta totiž poslednú dobu stále viac a viac kladú dôležitosť práve na dotykové pero v kombinácií s dotykovým ovládaním. Mike očakáva, že neustále vylepšovanie dotykového pera spolu s ovládaním je pre biznis klientelu nevyhnutným nástrojom a práve pre toho istého zákazníka by malo byť zariadenie Surface Phone ako uliate. Tak isto poukazuje na to, že biznis klientela stále vo väčšej miere akceptuje dotykovú klávesnicu ako plnohodnotnú náhradu hardwarovej.

Nie menej dôležitým faktorom je aj to, že používatelia stále viac a viac bažia po väčších displejoch. Väčšina výrobcov pritom ide cestou zmenšovania rámikov okolo neho, nuž a práve tu môže Microsoft priniesť skladateľný telefón, ktorý by mohol vďaka Composable CShell mohol byť takmer plnohodnotným počítačom vo vrecku, ktorý by bol aj zároveň smartfónom.

TIP  Záujmy Intelu a Microsoftu sa pomaly ale isto rozdeľujú. Príde niekedy ku "rozchodu" týchto dlhoročných partnerov?

Mike sa ďalej domnieva, že neustále hlbšie prepojenie skúsenosti medzi jednotlivými zariadeniami na Windows platforme dáva veľkú kompetitívnu výhodu pred konkurenciou, ktorá je lákadlom pre mnohých.

V závere Mike poukazuje na to, že viacero spoločností pracuje na podobne riešených zariadeniach a s veľkou pravdepodobnosťou ten kto príde s týmto typom zariadenia ako prvý bude mať príležitosť pokryť  veľkú časť trhu s relatívne „malým“ úsilím.

Nuž či sa však potvrdia slová ako aj odhady redaktora portálu ComputerWorld tak to uvidíme už o niekoľko dní. Totiž takto o týždeň sa bude konať jedna z najväčších technologických udalostí roka v podaní Microsoftu – Build 2018.

Zdroj: ComputerWorld.com

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Windows 10

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.