Commodore 64 sa vráti už budúci rok v špeciálnej Mini verzií | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Commodore 64 sa vráti už budúci rok v špeciálnej Mini verzií

Novinky

Commodore 64 sa vráti už budúci rok v špeciálnej Mini verzií

Commodore 64 sa vráti už budúci rok v špeciálnej Mini verzií

Najpredávanejší domáci počítač 80-tych rokov sa vracia späť na scénu. 8-bitový počítač Commodore 64, ktorý ste možno vlastnili aj Vy, sa vracia v zmenšenej Mini verzií. Používatelia sa môžu tešiť na 64 predinštalovaných hier a retro joystick, ktorý bude súčasťou balenia.

Zdroj: thec64.com

Retro štýl sa vo svete stáva stále viac a viac populárnym. Dobrým príkladom sú nové retro edície herných konzol Nintendo alebo špeciálna edícia hernej konzoly Playstation 4. V oboch prípadoch išlo a trháky a z pultov v obchodoch sa vytrácajú takmer okamžite. Podobný osud zrejme čaká aj novú edíciu Commodore 64 Mini. V balení tohto počítača nájdete už spomínaný retro joystick a 64 predinštalovaných hier, no pre najväčších nadšencov si spoločnosť Retro Games pripravila ďalšiu potencionálnu zábavku. Počítač, tak isto ako jeho staršia verzia, bude podporovať programovací jazyk BASIC v2.0 vďaka ktorému dokážete vytvárať vlastné programy. Samozrejmosťou je aj HDMI port vďaka ktorému prepojíte Commodore 64 Mini s Vašou televíziou alebo monitorom a dva USB porty, do ktorých môžete pripojiť joystick, alebo ďalšiu klávesnicu/myš alebo druhý joystick.

Zdroj: thec64.com

Predaj tohto mini počítača je naplánovaný na začiatok roku 2018. Cena je zatiaľ stanovená na $69.99 pre celý set (počítač, joystick, HDMI kábel a manuál) no viacej informácií o cene a dostupnosti mimo USA sa dozvieme zrejme tesne pred začiatkom predaja.

Zdroj: thec64.com

TIP  Qualcomm ohlásil nové procesory Snapdragon 700
Pokračuj v čítaní
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.