Čo sa stane, keď sa stretne auto od Googlu fotiace Street View a auto Bingu? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Čo sa stane, keď sa stretne auto od Googlu fotiace Street View a auto Bingu?

Novinky

Čo sa stane, keď sa stretne auto od Googlu fotiace Street View a auto Bingu?

Súboj Microsoftu a Googlu zotrváva už zopár rokov. Najväčšími rivalmi týchto spoločností sú hlavne vyhľadávače, ktorým sa preslávil najmä Google. Na druhú stranu, vyhľadávač Bing od Microsoftu si toľko slávy nikdy nezaslúžil, no taktiež má svojich priaznivcov. Hlavne vyhľadávače medzi sebou súperia už zopár rokov, no všetci dobre vieme, že súčasťou vyhľadávačov je aj mapa. Google Maps pozná zrejme každý z nás a doposiaľ ide o jedny z najlepších dostupných online máp. Používatelia operačného systému Windows 10 ale už určite niekedy narazili na aplikáciu Mapy, ktorá je predinštalovaná v ich systéme. Práve táto mapa, a aj samotný vyhľadávač Bing, obsahuje vlastné mapy, ktoré vytvoril Microsoft.

Rivalita týchto dvoch obrov vyvrcholila ešte viac v dobe, keď Google spustil projekt Google Street View a do ulíc poslal prvé automobily, ktorých účelom bolo odfotenie všetkých ulíc z pohľadu vodiča. Do identického projektu sa následne pustil aj Microsoft, teda Bing. Pri jazdení ulicami mohlo ale celkom ľahko dojsť ku stretu vozidiel od Googlu a Bingu. Čo sa teda v takomto prípade stalo? Odpoveď sa nachádza v týchto fotografiách, ktoré boli vyrobené ešte v júli 2014.

Detinská rivalita zo strany Microsoftu

Na mapách od spoločnosti Google sa nachádza neupravená fotografia. Tým pádom sa na ulici nachádza úplne celé auto od konkurenčnej spoločnosti. Veď o nič predsa nejde. Je tomu tak aj v druhom prípade?

Zdroj: theverge.com

Microsoft je zrejme o čosi súťaživejší a svojmu súperovi to nechce nijako uľahčiť. Na fotografii od spoločnosti Bing je Google auto úplne vystrihnuté a nahradené obyčajným bielym štvorcom (úvodná fotografia). Vystrihnutie ešte ku tomu nie je absolútne dokonalé a na vrchu je stále vidieť zariadenie na fotografovanie okolia. Chýbajúci kus fotografie sa len prednedávnom prvýkrát ocitol na internete a hneď vyvolal vlnu zaujímavých ohlasov, väčšinou sa jedná o posmešky na konto Microsoftu (nečudujeme sa).

TIP  Tesla údajne vrátila takmer štvrtinu predobjednávok Modelu 3 v USA. Obrovské zlyhanie velikána?

Zdroj: theverge.com

Musíme uznať, že sa z pohľadu Microsoftu, jedná o naozaj “detinskú” rivalitu, ktorá by medzi takýmito veľkými spoločnosťami nemala existovať, v tomto prípade je jednostranná.

Zdroj: theverge.com

 

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.