Čo bude nové v Microsoft Edge? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Čo bude nové v Microsoft Edge?

Novinky

Čo bude nové v Microsoft Edge?

S očakávaným príchodom veľkej kumulatívnej aktualizácie pre Windows 10 si Microsoft našiel čas aj na to, aby nám predviedol najdôležitejšie funkcionality prichádzajúce s novou aktualizáciou do Microsoft Edge internetového prehliadača vo Windows 10. Niekoľko z týchto funkcionalít sú:

Rozšírenia – Microsoft ukázal niekoľko externých rozšírení, ktoré už budú priamo podporované Microsoft Edge-om. Ide napríklad o AdBlock Plus – populárne rozšírenie blokujúce väčšinu reklám, ktoré vám znepríjemňujú život, alebo OneNote, Amazon, Evernote (osobne moja najoblubenejšia aplikácia pre rýchle a prehľadné poznámky) a LastPass.

Spolu s týmito rozšíreniami Microsoft pracuje na tom, aby boli zároveň aj automaticky integrované medzi rozhranie aplikácií vo Windows 10. To znamená, že po nainštalovaní rozšírenia do Microsoft Edge sa vám vo Windows Store automaticky ukáže možnosť takúto aplikáciu stiahnuť aj samostatne. Prípadne jej podobné aplikácie.

Ďalšou veľkou novinkou je integrácia webových aplikácií hlavne pre vývojárov. Ide o integráciu W3C súborov, API, navigácie a v neposlednom rade integrácia Xbox Web aplikácií.

Zatiaľ ide o plány Microsoft, a teda si budeme musieť počkať na finálnu verziu, ktorá sa môže zmeniť, ale jedno zostáva isté, Microsoft to s priateľským prístupom k užívateľom myslí vážne a tvrdo pracuje na nových funkcionalitách.

TIP  Microsoft Edge kraľuje internetovým prehliadačom. Teda aspoň z pohľadu energetickej náročnosti, tvrdí to Microsoft

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.