Čo je to Bitcoin a ako funguje | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Čo je to Bitcoin a ako funguje

Novinky

Čo je to Bitcoin a ako funguje

Čo je to Bitcoin a ako funguje

Čo je to bitcoin?

Bitcoin je kryptomena a digitálny platobný systém, ktorý bol nakódovaný neznámym programátorom (programátormi) pod menom Satoshi Nakamoto.

Je to prvá decentralizovaná digitálna mena. Bitcoiny sú digitálne mince, ktoré sa dajú posielať ostatným ľuďom cez internet. Oproti ostatným platidlám majú bitcoiny mnoho výhod. Ak odošlete bitcony na iný účet, tak táto transakcia neprechádza cez žiadnu banku. To znamená, že platíte len minimálne poplatky za prenos na iný účet, môžete ich používať v hocijakej krajine, váš účet nemôže byť zablokovaný a nemáte žiadny denný limit.

zdroj: wikipedia.org

Ako to funguje?

Na internete nájdete veľa stránok, ktoré vám vymenia bitcoiny za inú menu (prakticky zmenáreň). Vaše bitcoiny si ďalej uložíte do digitálnej peňaženky, ktorá nahrádza banku. Táto peňaženka sa môže nachádzať na vašom PC, mobile alebo internete. Odosielanie a prijímanie bitcoinov je sprostredkované vygenerovanou adresou (podobne ako komunikácia e-mailom). Môžete vygenerovať množstvo adries a používať ich pre každú transakciu zvlášť.

Tento systém je funkčný vďaka ľuďom, ktorí menu “ťažia” pomocou svojich počítačov, serverov a iných zariadení. Každá transakcia je overená pomocou tohto systému ťaženia a po úspešnom overení je týmto “minerom” odoslaná výplata v bitcoinoch. Všetky transakcie sú po overení uložené v transparentnom verejnom zázname.

zdroj: pinterest.com

zdroj: latesthackingnews.com

TIP  Čaká nás dlho spomínaná revolúcia vo využívaní mobilných zariadení? Qualcomm pripravuje procesory Snapdragon 850 výlučne na Windows 10 ARM
1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.