Citrix spustí aplikácie Win32 na Windows 10 S pomocou virtualizácie
Connect with us

Citrix vám umožní spustiť aplikácie Win32 na Windows 10 S pomocou virtualizácie

Novinky

Citrix vám umožní spustiť aplikácie Win32 na Windows 10 S pomocou virtualizácie

Nedostatok pokročilejších funkcií a povolení spolu s neschopnosťou spustiť väčšinu starších aplikácií je jednou z veľkých nevýhod, ktoré visia nad novým operačným systémom Microsoft Windows 10 S. Ďalším mínusom je to, že tu nezmeníte predvolený vyhľadávací nástroj alebo prehliadač.

Spoločnosť Citrix zaoberajúca sa podnikovými riešeniami však prišla s nápadom, ktorý umožňuje používateľom spúšťať staršie aplikácie ako Google Chrome, Firefox a iné prostredníctvom desktopovej virtualizačnej technológie. Na svojej udalosti Citrix Synergy tento mesiac predstavili novú aplikáciu Receiver, ktorá je vraj ideálna pre Windows 10 S a otvára dvere pre aplikácie Win 32, ktoré pomocou nej budú na spomenutom operačnom systéme fungovať.

UWP aplikácia pre uzamknutý operačný systém

Receiver je UWP aplikácia a ľahko ju nájdete vo Windows Store. Znamená to, že funguje na mnohých platformách od Microsoftu, ako je Windows Mobile (s podporou Continuum), Surface Hub, HoloLens a dokonca aj ich IoT platformách. Aplikácia sa pripája k službám XenApp a XenDesktop a umožní používateľom uzamknutého operačného systému používať konkrétne aplikácie Win32.

Zatiaľ čo nedostatok starších programov môže znamenať nevýhodu pri prilákaní podnikových zákazníkov, zvýšená bezpečnosť uzamknutého OS určite prináša značné plusy oproti bežnému Windows 10. Kombinácia systému Windows 10 S s využitím virtualizačnej technológie od Citrix pre spustenie starších aplikácií v uzavretom virtuálnom prostredí môže otvoriť dvere pre mnoho firiem, aby mohli prevádzkovať bezpečnejšie, a teda aj štíhlejšie IT oddelenia s nižšími nákladmi. Ako sa s touto ponukou vysporiadame ukáže len čas.

TIP  Google po obrovskej pokute od EÚ dvíha varovný prst! Nové nariadenia možno spôsobia spoplatnenie Androidu

Zdroj: citrix.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.