Čínsky protimonopolný úrad odsúhlasil fúziu Nokie a Microsoftu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Čínsky protimonopolný úrad odsúhlasil fúziu Nokie a Microsoftu

Novinky

Čínsky protimonopolný úrad odsúhlasil fúziu Nokie a Microsoftu

Microsoft oficiálne preberá Nokiu. Minulý rok v septembri Nokia oznámila, že predáva mobilnú divíziu americkému gigantovi Microsoftu, ktorý získal okrem práv značky Nokia aj stovky patentových práv. Jediné orgány ktoré mohli zabrániť predaju Nokie pod krídla Microsoftu boli regulačné úrady. Po odsúhlasení úradov v EÚ a USA, začiatkom tohto mesiaca dal súhlas s touto transakciou aj čínsky protimonopolný úrad, na ktorý čakali predstavitelia Nokie a Microsoftu. K oficiálnemu dokončeniu transakcie by malo dôjsť v najbližších dňoch.

 

Prečo sa Nokia rozhodla predať mobilnú divíziu Microsoftu?

 

1977877_obr-2012-12-18-wireless1-1

Hoci Nokia bola najväčším výrobcom mobilných telefónov ešte do roku 2011, nedokázala konkurovať na poli smartphonov, čoho výsledkom bol prechod na nový operačný systém Windows Phone, avšak bez úspechu. Nokia celkovo strácala na sile, dlhodobo sa nachádzala v červených číslach a nad vodou ju držali len poplatky za využívanie ich patentov. Výsledkom zlého marketingu a zároveň nedoladeného operačného systému bol posledný pokus o záchranu spoločnosti a to predajom mobilnej divízii práve do rúk Microsoftu. Uvidíme časom či touto fúziou sa podarí obnoviť postavenie Nokie na trhu s mobilnými telefónmi.

Paradoxom je že hoci mobilnú divíziu prebral práve Microsoft, Nokia tento rok predstavila trojicu mobilných telefónov postavených na Androide.

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.